• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokios naujovės įeis į Žemės gyventojų buitį artėjant 2100 metams? Prognozėmis dalijasi Niujorko koledžo teorinės fizikos profesorius Michio Kaku.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininko nuomone, iki 2030 metų bus padaryti iš karto keli svarbūs atradimai. Ne vėliau turi pasirodyti kontaktiniai lęšiai su interneto prieiga.

REKLAMA

Tokio įrenginio prototipą kuria Vašingtono universiteto profesorius Babakas A.Parvizas. Interviu ,,The Times“ jis paaiškino, kad vaizdas bus formuojamas ,,prieš akį“, naudojant pusiau skaidrius, regėjimui netrukdančius šviesos diodus. Įrenginys galės atpažinti veidus, automatiškai versti iš užsienio kalbų ir pateikti regėjimo lauke kitą informaciją.

REKLAMA
REKLAMA

Pirksime „atsargines dalis“

Tikimasi, kad tuo metu bus galima laisvai nusipirkti įvairių žmogaus organizmo ,,atsarginių dalių“. Jau šiandien mokslininkai padaro dirbtines kremzles, kaulus, odą, ausis, nosis, kraujagysles, širdies vožtuvus, šlapimo pūsles ir trachėjas. Tai daroma taip: ant kempininio plastikinio pagrindo pasėjama ląstelių, paimtų iš paciento organizmo. Kaip leidiniui papasakojo daktaras Anthony Atala išWak Forest universiteto, pridėjus augimo katalizatoriaus ląstelės pradeda daugintis, o pagrindas pamažu rezorbuojasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būsime telepatiški

Iki 2030 metų žmonija, galimas dalykas, mokės bendrauti telepatiškai. Jau šiandien paralyžiuotiems žmonėms į smegenis įauginami mikrograndynai ir per juos mokoma mintimi rašyti elektroninius laiškus, žaisti vaizdo žaidimus, klajoti po internetą. ,,Honda Corporation“ inžinieriai sukūrė tuo pačiu principu valdomą robotą. Kendrickas Key iš Kalifornijos universiteto Berklyje kuria mąstymo žodyną. „Gali būti, kad netrukus atsiras galimybė atkurti žmogaus regimosios patirties vaizdą vien atliekant smegenų aktyvumo matavimus“, – sako jis.

REKLAMA

Gyvūnai prisikels

Yra tikimybė, kad prieš 2070 metus pavyks grąžinti į gyvenimą išmirusius gyvūnus“, – tęsia M. Kaku. Specialistams pavyko klonuoti gyvūną pagal DNR pavyzdžius, paimtus iš to gyvūno palaikų praėjus 25 metams po jo žūties. Šiuo metu jau iššifruotas neandertaliečio genomas ir mokslininkų aplinkoje kalbama apie šios rūšies atgaivinimo perspektyvas. „Manau, tai bus įmanoma, kai turėsime instrumentų, reikalingų genetinėms manipuliacijoms atlikti. Teoriškai tokių instrumentų mes anksčiau ar vėliau turėsime. Tik klausimas, ar tai reikia daryti“, – nušviečia diskusijų esmę Robertas Lanza iš korporacijos „Advanced Cell Technology“.

REKLAMA

Sensime lėčiau

Iki 2070 metų laukiama ir technologijų, leidžiančių sulėtinti žmogaus senėjimo procesą. Eksperimentai su gyvuliais ir vabzdžiais parodė, kad gyvenimą galima pailginti 30 procentų.

Iki 2100 metų gali išsipildyti mokslininkų svajonės apie ,,programuojamą materiją“, kai daiktų kontūrus bus galima keisti panašiai kaip tai darė robotas filme ,,Terminatorius 2“. Šiandien jau sukurti ypatingi segtuko galvutės dydžio mikrograndynai, vadinamieji katomai. Keisdami elektrinį krūvį jie gali persigrupuoti ir įgyti tai popieriaus lapo, tai puodelio, tai šakutės, tai lėkštutės pavidalą. Straipsnio autorius svajoja apie laikus, kai ,,nuspaudus mygtuką dykumoje išdygs ištisi miestai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėžys bus nugalėtas

Žemės civilizacija, galimas dalykas, nugalės vėžį. M. Kaku šiuos lūkesčius sieja su proveržiu diagnostikos srityje: DNR mikrograndynai leis nustatyti ankstyvos stadijos susirgimą. Į kovą su vėžio ląstelėmis (žodis „navikas“ tuo metu iš anglų kalbos bus išnykęs, įsitikinęs jis) bus numestos nanodalelių pavidalo protingos bombos, kurių bandomieji pavyzdžiai sukurti jau šiandieną.

REKLAMA

Supanašėsime su robotais

Rodney Brooksas iš Masačusetso technologijos instituto iki 2100 metų tikisi ,,susilieti su robotais“. „Po 50 metų mes tapsime radikalių žmogaus kūno pakeitimų naudojant genetines modifikacijas liudininkais, – prognozuoja ekspertas. – Mūsų neberibos Darvino evoliucijos teorija... Iki 2100 metų į mūsų kasdieninį gyvenimą ateis labai protingi robotai. Mes nebūsime atskirti nuo jų – greičiau patys iš dalies tapsime robotais ir būsime su jais susiję.“

REKLAMA

FAKTAI: XXII a. laimėjimai

XXII a. pradžioje bus sukurtas kosminis laivas, tinkamas keliauti į žvaigždes, tikisi mokslininkai. Gali būti, kad iš pradžių tai bus maži, ,,nago dydžio“, bet labai greiti, galintys judėti šviesos greičiu kompiuteriai. Juos milijonais bus galima išsiuntinėti po kosmosą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maždaug tuo pačiu laiku turi įvykti proveržis kosminio turizmo srityje, susijęs su kosminio lifto sukūrimu. Tikimasi, kad šis išradimas šimtą kartų sumažins krovinių pristatymo į orbitą aplink Žemę kainą, todėl kosminė kelionė taps prieinama vidutiniam statistiniam žmogui.

Kabina bus keliama į dangų tūkstančių kilometrų ilgio lynu, kurį laikys išcentrinė jėga, susidaranti sukantis Žemei. Viltį šiam projektui įgyvendinti suteikė neseniai atrasti angliniai nanovamzdeliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų