• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kompanija IBM ką tik paskelbė šeštąjį kasmetinį IBM naujovių sąrašą „Five in Five“. Kompanijos analitikų nuomone jos gali padaryti didelę įtaką mūsų gyvenimui, rašo expert.ru.

REKLAMA
REKLAMA

Sąrašas sudarytas, išanalizavus aukštųjų technologijų, kurios kuriamos IBM laboratorijose visame pasaulyje ir mokslinę fantastiką visiškai priartina prie realybės, rinkos tendencijas.

REKLAMA

Tad kas mūsų laukia ateityje?

Pirma, viena iš svarbiausių technologijų vystymo tendencijų taps, kaip mano IBM, galimybė kaupti ir išsaugoti kinetinę energiją. Kitaip tariant, už elektrą smulkioms buitinėms reikmėms nereikės mokėti (tiesa, kainą už technologijas vargu ar sumokės kas nors kitas). Iš tikrųjų, vykstant bet kokiam judėjimui ir šilumos išsiskyrimui – ar tai būtų ėjimas, bėgimas ar vandens tekėjimas vandentiekio vamzdžiais – išsiskiria energija, kurią galima išsaugoti.

REKLAMA
REKLAMA

Pasauliui jau yra žinomi bandymai kurti ištisas elektrines, dirbančias panašių technologijų pagrindu, o, kaip teigia IBM, jos padalinys Airijoje tiria ir bando sumažinti iki minimumo galimas ekologines pasekmes verčiant vandenyno bangų energiją elektra.

Kompanija taip pat pranešė, kad jau artimiausioje ateityje kiekvienas iš mūsų galės pasijusti Jamesu Bondu. Daugiau nebereikės įsiminti slaptažodžių norint prieiti prie įvairiausių išteklių. Biologinės charakteristikos mus nuo pat gimimo padaro unikaliais. Juk kiekvienas žmogus turi unikalų biometrinių duomenų rinkinį. Pagal veido bruožus, tinklainės raštą ir balso skambesį programinė įranga galės sukurti unikalų slaptažodį internetui ar asmeninei sąskaitai banke, kuriuo pasinaudoti galės tik atitinkamos DNR turėtojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panaudodamos taip vadinamą multifaktorinę biometrinę identifikaciją protingos sistemos rinks visą šią informaciją realiame laike ir tikrins jos autentiškumą ir atitikimą vartotojo profiliui kiekvieną kartą, kai bus mėginama prieiti prie duomenų. Aišku, kokius duomenis patikėti sistemai, turės nuspręsti pats vartotojas.

Kita technologijų vystymo tendencija, kaip pažymi IBM, yra galimybė palaikyti ryšį tarp smegenų ir kasdieniniame gyvenime mus supančių elektroninių „žaisliukų“. Labiausiai prie to priartėjo kompanija „Apple“ su savo paskutiniąja IOS versija ir programėle „Siri“, kuri įgalina tiesiog betarpiškai „bendrauti ir kalbėtis“ su savo išmaniuoju telefonu.

REKLAMA

Bioinformatikos specialistai iš IBM pažengė dar toliau ir kalba apie rinkinio su patobulintais jutikliais smegenų elektriniam aktyvumui skaityti sukūrimą. Šie jutikliai atpažins veido išraišką, susijaudinimo ir koncentracijos lygį, skaitydami vartotojo mintis be jo fizinių pastangų.

Be buitinių elektroninių prietaisų šią technologiją jau per penkerius artimiausius metus naudos žaidimų ir pramogų industrija. Be to, kaip mano specialistai, technologija taip pat padės patobulinti ne vieną medicinos atradimą smegenų veiklos srityje.

REKLAMA

IBM taip pat mano, kad globalizacijos sąlygomis žmonių gerovė ir ekonomikos augimas vis labiau priklauso nuo priėjimo prie informacijos. O tai reiškia, kad dėl mobiliųjų technologijų išvystymo priėjimo lygio skirtumai sumažės iki minimumo.

Kompanija mano, kad per penkerius metus 80 procentų planetos gyventojų bus aprūpinti mobiliosiomis ryšio priemonėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tai susiję tiek su technologijų kainų kritimu apskritai, tiek su mobiliojo ryšio kainų mažėjimu. Šiandien net vargingai gyvenantys žmonės tolimiausiuose mūsų planetos kampeliuose turi galimybę naudotis internetu.

Kompanija pateikia pavyzdį – savo atstovybės veiksmus Indijoje, kur korporacija, panaudodama kalbinę technologiją ir mobiliuosius įrenginius, suteikė neraštingiems kaimo gyventojams galimybę keistis informacija garsinių pranešimų, įrašytų į telefoną, pagalba.

REKLAMA

Per artimiausius penkerius metus mobiliosios technologijos vis plačiau bus naudojamos priėjimui prie svarbiausios informacijos ir naudingų paslaugų teikimui žmonėms, panaudojant naujus sprendimus ir verslo modelius, pavyzdžiui, elektorininę prekybą ir nuotolinį medicininį aptarnavimą.

Būsimųjų naujovių sąrašą užbaigia technologija, kurios dėka mūsų elektroninio pašto dėžutėse nebeliks nepageidaujamos reklamos. Kompanijos analitikai yra įsitikinę, kad po penkerių metų reklama, kurios vartotojas nėra užsisakęs, ypač tiksliai atspindės individualius interesus ir prioritetus.

REKLAMA

O jeigu prie to pridėsime ir žymų filtravimo mechanizmo patobulinimą, tai niekas daugiau nebegalės sudrumsti ramybės vartotojui netikėtu pranešimu. IBM pareiškia, kad kuria technologiją, kuri leis analizuoti ir integruoti realiame laike duomenis apie visus konkretaus vartotojo gyvenimo aspektus iš socialinių tinklų ir kitų tinklalapių. Būtent tokios analizės pagrindu reklamą siuntinėjančios kompanijos galės tiksliai nustatyti savo adresatą.

Panašu, kad ateities žmogus nebus labai linksmas ir laimingas. Gyvenimas gali pasidaryti beprotiškai monotoniškas, žmonės galutinai aptings, o realybė taps greičiau panaši į psichopatišką. Sąmoningo pasirinkimo, kaip mes jį suprantame dabar, nebeliks, žmogus galutinai pavirs priklausomu technologijų priedėliu. Tačiau, atrodo, mes nebeturime pasirinkimo. Kaip manote, žmonės?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų