Liepos 8–11 d. į Vilniaus universiteto ir VU Matematikos ir informatikos instituto rengiamą XXV Europos operacijų tyrimo draugijų asociacijos (EURO) konferenciją renkasi daugiau kaip 2000 mokslininkų iš 64 šalių ir visų pasaulio žemynų.
Spaudos konferencijoje dalyvavo EURO prezidentė Grazia Speranza (Italija), EURO-2012 Programinio komiteto pirmininkė prof. Marielle Christiansen (Norvegija), EURO-2012 Organizacinio komiteto pirmininkas prof. Leonidas Sakalauskas (VU Matematikos ir informatikos institutas), vienas iš EURO steigėjų ir pirmųjų šios asociacijos prezidentų prof. Hansas Jurgenas Zimmermanas (Vokietija), Nobelio premijos laureatas prof. Finnas Erlingas Kydlandas (San Francisko universitetas, JAV) ir kiti.
„Tai jau 25-oji konferencija ir džiugu, kad didžiausia Baltiojos šalyse moklso konferencija vyksta Vilniuje. Anksčiau šias konferencijas rengė Stambulas, Lisabona, praha ir kiti miestai, o kitąmet ji vyks Rygoje. Konferencijos metu bus perskaityta daugybė pranešimų ir įvyks net 500 sesijų. Mūsų svečiai – tikros mokslo legendos“, – kalbėjo prof. L. Sakalauskas. Profesorius džiaugėsi, kad Lietuvoje rengiama konferencija sulaukė ir tarptautinės studentų bendruomenės dėmesio, nemažai jaunų žmonių atvyko pasiklausyti specialistų pranešimų, susitikti su mokslo pasaulio įžymybėmis.
Šiuolaikinis operacijų tyrimas yra mokslas apie matematinių modelių ir metodų panaudojimą, priimant sprendimus įvairiose žmonių veiklos srityse. Operacijų tyrimas apima mokslo disciplinas, susijusias su informacijos ir ryšių technologijų inovacine plėtra. Nobelio premijos ekonomikos srityje ir daugelis kitų prestižinių apdovanojimų yra dažnai skiriami už pasiekimus, priskiriamus operacijų tyrimui. Bent pusę FORBES turtingiausių pasaulio žmonių sąrašo sudaro žmonės, sugebėję pasinaudoti informacijos ir ryšių technologijų inovacine plėtra, susijusia su operacijų tyrimu.
EURO-2012 turės didelę reikšmę tarptautinių mokslinių ryšių plėtotei Lietuvos universitetuose. Ši konferencija – itin svarbus mokslinis renginys, subursiantis mokslininkus, aktyviai dirbančius operacijų tyrimo srityse. Šis populiarus mokslo pasaulyje renginys organizuojamas kasmet.
G. Speranza konferencijoje kalbėjo: „Pirmą kartą ši konferencija surengta 1976-aisiais ir tuomet dalyvao apie 500 mokslininkų, o dabar mūsų bendruomenė labai išspilėtė.“