Mūru stojusios už pensijų atkūrimą prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo vadovė Irena Degutienė prabilo apie prabangos mokesčio įvedimą. Bet finansų ministrė Ingrida Šimonytė didelių vilčių į „prabangos“ mokesčius kaip biudžeto gelbėjimo galimybę nededa, rašo „Lietuvos rytas“.
„Apie nekilnojamojo turto mokestį mes kalbame jau keletą metų, tik ne prabangos, o apskritai mokesčių sistemos kontekste. Bet pirmiausia reikia atsakyti sau į klausimą: kas yra prabanga? - sakė ministrė.
„Žmogaus, kuris turi pusės milijono litų turtą ir tokią pat paskolą banke, turto vertė iš esmės yra nulinė. Bet fiziškai daiktas, kurį jis turi, kainuoja pusę milijono litų. Tačiau nežinau, ar tai prabanga. Juk tikriausiai žmogus kažkada pasiėmė kreditą neapskaičiavęs galimybių ir dabar turi galbūt didelių problemų. Todėl reikėtų labai aiškiai susitarti, apie ką kalbama, - siūlė I.Šimonytė. - Bent aš nematau tokio mokesčio, kuris vienu metu galėtų būti vertinamas kaip prabangos, tarsi nukreiptas į didesnės vertės, prestižinį turtą, ir duotų labai didelių pajamų biudžetui.“
Ministrės teigimu, biudžetui regimos naudos duotų tik kone visuotinis mokestis, bet tuomet kažin ar jį galima būtų vadinti „prabangos“.
„Kad toks mokestis duotų labai didelių pajamų, jis turėtų būti kone visuotinis, bet tada apie prabangą kalbėti yra sudėtinga. Šalyje yra 2 milijonai automobilių. Juos, ko gero, būtų galima apmokestinti, tačiau tik juos visus apmokestinus galima tikėtis didelių pajamų, - pastebėjo ministrė. - Bet jeigu apmokestinsime tik „Lexus„, „Jaguar“ ar kitus, kurių vertė yra 200 tūkst. litų, tai reikšmingai biudžeto nepapildys“.