• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiausiame Lietuvos vasaros kurorte prasideda festivalis „Myliu Palangą“. Miestiečių ir svečių laukia įspūdingi koncertai, pramogos ir daugybė veiklų. Tiesa, yra ir nuostabą keliančių dalykų. Vienus nustebino kainos miesto mugėje, o kitus – draudimai važinėtis dviračiais ar gulėti pajūryje ant smėlio. 

Didžiausiame Lietuvos vasaros kurorte prasideda festivalis „Myliu Palangą“. Miestiečių ir svečių laukia įspūdingi koncertai, pramogos ir daugybė veiklų. Tiesa, yra ir nuostabą keliančių dalykų. Vienus nustebino kainos miesto mugėje, o kitus – draudimai važinėtis dviračiais ar gulėti pajūryje ant smėlio. 

REKLAMA

Vytauto gatvėje Palangoje vykstančioje mugėje tiek žmonių, kiek sutraukia nebent stintų šventės. Kurorte prasideda festivalis „Myliu Palangą“. Tautiečiai smalsauja – kas ką parduoda ir nešini tik ką įsigytais daiktais ar maisto produktais diskutuoja apie kainas. 

Prekybininkai tikina esą nuo pernai kainų nekėlė. Štai pas Ritą iš Radviliškio prekystaliai lūžta nuo sūrių. Moteris sako, kad net pieno kainų krizė jos verslui įtakos nepadarė – įvairių rūšių sūriai kainuoja po 5 eurus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Kainos yra kainos, rinka yra rinka, o mes iš savo karvyčių visą pienelį perdirbam ir darom sūrius, ir tada mums tos kainos biški pasilygina“, – kalbėjo prekybininkė Rita. 

REKLAMA

Anot bitininkės Violetos iš Vydmantų, nekilo ir medaus kainos. Medaus litras atsieina septynis, o pusė litro – penkis eurus. 

„Supratau, jog daug yra šios produkcijos ir konkurencija didelė ir tiesiog nekeliam, negąsdinam pirkėjų“, – teigė Violeta.  

Žinoma, mugė – tik vienas festivalio akcentų. Štai Gintaro muziejus kviečia į išskirtinę ekspoziciją. Čia galima pamatyti prieš 6 000 metų moters nešiotą gintarinį papuošalą, ar XIX – XX amžių sandūroje gintaro rinkėjui priklausiusį ženkliuką. Šis būdavo įrodymas, kad jo savininko verslas yra legalus. 

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat pristatome ir iš Kuršių marių dugno po šimto metų ištrauktus kabučius, tikrus, archeologinius daiktus, Akmens amžiaus žmonių gamintus“, – aiškino Gintaro muziejaus vedėja Sigita Bagužaitė-Talačkienė. 

Palanga svečius pasitinka ir tradiciniais draudimais. Jau ketvirtus metus iš eilės dėl pėsčiųjų saugumo nuo birželio pirmos iki rugpjūčio pabaigos Basanavičiaus gatve negalima važiuoti dviračiais, paspirtukais, riedžiais ir kitomis panašiomis priemonėmis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ir taip pat parke negalima važinėtis dviračiais. Taip pat parkas yra pėsčiųjų grožis ir tie paspirtukai tikrai kelia didžiulę problemą“, – teigė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. 

Tiesa, tokia tvarka neapsieina ir be kuriozų: šalia įvažiavimo į Birutės parką dviračių eismą draudžiantis ženklas, o už kelių metrų įvažiavimą praėjus jis nustoja galioti. Tad net norint prariedėti šalia įvažiavimo, reikia nuo dviračio nulipti. Tokia pati situacija ir norint kirsti Basanavičiaus gatvę. Tiesa, mažai kas šių ženklų paiso.

REKLAMA

Turizmo specialistai sako, kad būtent šie ženklai gali padaryti gėdos Lietuvai tarptautiniu mastu. Pajūris save galėtų reklamuoti viso pasaulio dviratininkams žinoma Eurovelo trasa, mat infrastruktūra jai tinkama, tačiau yra vienas reikalavimas – visas dviračių kelias turi būti vientisas, toks, kuriame nuo transporto priemonės nulipti nereikia.

„Negalėsime šios trasos sertifikuoti kaip atitinkančios Eurovelo standartus, europinius, o tai ką esam iki šiol pasidarę, mes kaip valstybė nuo Šventosios iki pat Nidos turime šansą tapti pavyzdine europiniu lygmeniu dviračių trasa“, – sakė Turizmo specialsitas Edgaras Vaškaitis. 

REKLAMA

Be to, Palangoje atsirado ir daugiau draudimų. Ženklai riboja eismą, ne visur galima maudytis jūroje, o kai kur net gulėti ant smėlio pliaže. Poilsiautojai supranta, kad draudimai tik dėl vykstančio festivalio ar saugumo, tačiau ne vienam sukėlė šypsnį, kad svečių taip laukianti Palanga šiems nustato ir poilsio sąlygas. 

Daugiau detalių ieškokite TV3 žinių reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Gediminas (Šiauliai)
Gediminas (Šiauliai)
Palangoje sezonas trunka apie pusantro mėnesio, negana to, yra prisigalvojama nesąmoningų draudimų o viešbučių ir kavinių kainos prilygsta Monakui.

Ir vėliau - po sezono - Palangos verslininkai - kaip ir kasmet - verksnos, jog dirbo nuostolingai.

Tai gal padarykit kainas įkandamas bent vidutines pajamas gaunančiam lietuviui, tada visi viešbučiai ir kavinės visus tris vasaros mėnesius bus sausakimši ir finale per vasarą sugeneruosit dvigubai didesnes pajamas. Nes dabar, viešbučiuose savaitei dvivietis kambarys prasideda nuo 1200 eurų, "Basankėje" alus - minimum 5 eurai, šaltibarščiai - 7-8 eurai, cepelinai 12-15 eurų. Toks jausmas, kad atsidūrei ne Lietuvos, o Jungtinių Arabų Emyratų kurorte...

Blyn, paprasti žmonės vasarą į tą jūsų auksinę Palangą gali tik per teliką arba internetines kameras pažiūrėti... :D
Man taip keista, kad yra važiuojančių į Palangą, na negaliu atsistebėt, soviettinis palikimas, tais laikais tai niekur kitur negalėjo išvažiuot, o dabar...
Kaimieciai ir debilai i palanga varo
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų