Buvęs Pakistano premjeras Nawazas Sharifas sekmadienį pasiekė savo kolegės Benazir Bhutto pėdomis ir po aštuonerių metų tremties iš Saudo Arabijos sugrįžo į gimtinę. Jį pasitiko tūkstančiai džiūgaujančių šalininkų, prasibrovusių pro policijos užtvaras, skelbia BBC.
Susirinkusi minia ant rankų nunešė N. Sharifą prie jo laukiančio šarvuoto automobilio. Pirmiausia jis ketina apsilankyti senovinėje musulmonų sūfijų šventykloje. Vėliau N. Sharifas vyks į savo giminės namus ir melsis prie tėvo, mirusio jam esant tremtyje, kapo.
Vyriausybės pareigūnai sekmadienį pareiškė, kad N. Sharifas nebus išsiųstas iš šalies, nors į ją sugrįžo dar nesibaigus sutartam tremties periodui. Rugsėjo mėnesį jis jau bandė prezidento Pervezo Musharrafo režimo kantrybę, tačiau vos atvykęs į Pakistaną buvo sulaikytas oro uoste ir sugrąžintas į Saudo Arabiją.
N. Sharifas į šalį sugrįžo pačiu laiku, kad spėtų oficialiai pareikšti apie savo ketinimus kandidatuoti sausio 8 dienos parlamento rinkimuose. Pakistano opozicija, į kurią įeina ir B. Bhutto ištikimos jėgos, iki šiol nėra priėjusi vieningos nuomonės, ar apskritai vertėtų dalyvauti rinkimuose, kol P. Musharrafas neatšaukė lapkričio 3 dieną paskelbtos nepaprastastosios padėties. N. Sharifas prieš kelionę patvirtino kalbėjęs su B. Bhutto dėl galimybės sudaryti bendrą frontą prieš P. Musharrafo režimą, skelbė CNN.
Buvęs Pakistano premjeras taip pat pabrėžė nesudaręs jokio specialaus sandėrio su šalį valdančiu prezidentu Pervezu Musharrafu ir ketinąs jo atžvilgiu laikytis griežtos pozicijos. Prieš N. Sharifo atvykimą vyriausybei lojalios saugumo pajėgos suėmė šimtus jo šalininkų ir bandė jų neprileisti prie oro uosto.
Iš Pakistano P. Sharifas, vadovaujantis opozicinei Musulmonų lygos partijai, pasitraukė po to, kai valdžią 1999 metais be kraujo praliejimo užgrobė P. Musharrafas. Pagal judviejų susitarimą, N. Sharifo tremtis Saudo Arabijoje turėjo užtrukti dešimt metų.
B. Bhutto, kuri taip pat ilgą laiką gyveno tremtyje, į Pakistaną sugrįžo spalio mėnesį. Automobilių koloną, vežusią politikę iš Karačio oro uosto, tąkart užpuolė savižudžiai sprogdintojai. Teroristinio akto metu žuvo 136 žmonės, B. Bhutto nenukentėjo.