Daugiau nei trečdalis konferencijos „Login 2013” auditorijos yra pasiryžę palikti Žemę, kad galėtų tyrinėti Marsą. Tai rodo konferencijos metu gauti interaktyvūs auditorijos apklausos rezultatai.
Tokie duomenys gauti vienam iš „Mars-One“ įkūrėjų Basui Lansdorpui Vilniuje pristatant savo projektą per ateinantį dešimtmetį įkurti žmonių gyvenvietę Marse, o konferencijos dalyvių tuo metu klausiant, ar jie norėtų palikti Žemę ir keliauti gyventi į Marsą.
Interneto komunikacijos naujoves kasmet aptariančios konferencijos „Login 2013” dalyviai buvo vieni pirmųjų, turėjusių galimybę realiu laiku išreikšti savo nuomonę ir vertinimus pasinaudodami interaktyvia auditorijos apklausos sistema „IQ Polls”. Dviejų dienų konferencijoje dalyviai atsakė į 56 klausimus, susijusius su pranešimais ir diskusijomis. Konferencijos metu balsuota daugiau nei tris tūkstančius kartų.
„Pirmą kartą mūsų sukurta sistema buvo naudojama konferencijoje, kurioje dalyvavo pasaulinio lygio pranešėjai, ir kurioje vienu metu buvo susirinkęs toks didelis skaičius dalyvių, paraleliai vyko balsavimai keliose salėse. Tačiau sistema veikė puikiai ir mes esame tuo patenkinti – įsitikinome, kad galime drąsiai žengti į pasaulinio lygio konferencijas ir pasiūlyti jiems inovatyvų būdą bendrauti su savo auditorijomis“, – sakė vienas iš „IQ Polls” projekto partnerių Rytis Laurinavičius.
Pasak Arnoldo Rogoznyj, „Login 2013” konferencijos įkūrėjo ir vadovo, tokia patogi tiesioginė dalyvių apklausa bus konferencijų verslo kasdienybė ateityje: „Džiaugiuosi, kad turėjome progą išbandyti „IQ Polls” sistemą jau dabar ir gavome puikius rezultatus – tiek pranešėjai, tiek dalyviai buvo nustebinti galėdami bendrauti realiu laiku ir ekrane išvysti kiekvieno dalyvio balsą“, sakoma „IQ Polls” kūrėjų pranešime.
Pasak jų, „IQ Polls” – šių metų pradžioje lietuvių sukurta programinė įranga, kuri paprastai ir greitai leidžia apklausti neribotą kiekį žmonių, rezultatus apibendrina ir pateikia realiu laiku. Dalyviai prie sistemos jungiasi naudodami savo išmaniuosius įrenginius – tam tereikia nuskaityti QR kodą ir išreikšti savo nuomonę užduotu klausimu. Sistema patogi tuo, kad dalyviai neprivalo registruotis ar kitokiu būdu identifikuoti save – apklausoje automatiškai gali dalyvauti tik tie, kurie žino apklausos ID ar QR kodą.