Saulėta ir pavasariška šeštadienio popietė sostinėje. Miesto širdyje prie Katedros bokšto būriuojasi jaunimas. Tiesa čia jie e iškylauti ruošiasi. Į viršų keliami plakatai su kraupiais vaizdais iš kailinių gyvūnėlių gyvenimo, taip pat ir įvairūs šūkiai. Čia keli šimtai tautiečių susirinko į eitynes už gyvūnus arba kitaip – prieš nelaisvėje laikomus gyvūnus. Išsakyti savo nuomonės į Vilnių žmonės atvyko ir iš kitų miestų, net uostamiesčio.
Tarp būrio studentų ir vyresnio amžiaus žmonės. Senjorai taip pat mano, jog kailių fermose gyvūnai yra laikomi netinkamomis sąlygomis, bet net įsitikinę, jog tokio verslo negali likti.
Tai jau antrasis kartas, kuomet gyvūnų teisių aktyvistai garsiai išreiškia savo nepasitenkinimą. Ir čia žmonės žygiuoja su savo augintiniais.
Tiesa pernai žmonių susirinko kiek daugiau – žygiavo apie tūkstantį tautiečių. Visgi eitynių organizatorė, „Tuščių narvų“ atstovė Gabija Enciūtė tikina, jog pokyčių po praėjusių metų yra. O dabar pagrindinė užduotis – įtikinti Seimo narius, jog panagrinėtų kitų Europos valstybių įstatymus ir apribotų kailių fermų veiklą. Štai Norvegijos parlamentas įsipareigojo iki 2025 metų uždrausti tokį verslą.
„Iš tikrųjų daugėja ir lietuviškų prekės ženklų, mados kūrėjų, drabužių ir aksesuarų gamintojų, kurie prisijungia prie mūsų projekto – prekyba ne kailių. Tai tarptautinis projektas, kurį mūsų organizacija atstovauja Lietuvoje. Tai verslas keičiasi, visuomenė keičiasi. Matome vis daugiau skelbimų, kad parduodamos kailių fermos, jos užsidaro, bet įstatymų leidėjai, deja, keičiasi lėčiausiai ir sureaguoja į tai vėliausiai“, – pasakoja ji.
Šiuo metu Lietuvoje registruota daugiau kaip 150 kailinių žvėrelių augintojų ir mūsų šalis eksportuoja net 2 milijonus audinių kailių – tai yra apie 5is procentus visų Europos ir 2 procentai viso pasaulio kailių.
Išsamiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže.