• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gamtininkai patvirtino, kad, pažeidžiant prekybos laukiniais gyvūnais taisykles, į Lietuvą neteisėtai bandyta įvežti iš vandeninio varano odos pagamintus batus.

Gamtininkai patvirtino, kad, pažeidžiant prekybos laukiniais gyvūnais taisykles, į Lietuvą neteisėtai bandyta įvežti iš vandeninio varano odos pagamintus batus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Batai iš gavėjo gali būti konfiskuoti, už jų siuntimą gali būti skirta bauda, trečiadienį pranešė Kauno teritorinė muitinė.

REKLAMA

Pernai spalio pabaigoje Kauno oro uosto poste tikrindami į Lietuvą atgabentas smulkias siuntas, muitininkai siuntoje iš Japonijos rado penkias poras avalynės iš driežo odos. Įtardami, kad avalynei įvežti reikalingi Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijoje (CITES) nurodyti leidimai, muitinės pareigūnai ją sulaikė.

REKLAMA
REKLAMA

Po konsultacijų su Gamtos tyrimų centro specialistais paaiškėjo, kad batai yra pagaminti iš vandeninio varano (Varanus salvator) odos. Vandeninis varanas (Varanus salvator) yra įrašytas į CITES II priedą ir Tarybos Reglamento dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą B priedą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint į Lietuvą įvežti batus, pagamintus iš šio gyvūno odos, reikalingi specialūs leidimai – eksportuojančios šalies išduoti dokumentai ir CITES importo leidimas, kuris išduodamas Aplinkos apsaugos agentūroje. Kadangi prekių gavėjas muitinės pareigūnams tokių dokumentų nepateikė, jam buvo surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas dėl prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių pažeidimą. Už šį pažeidimą jam gresia piniginė bauda nuo 28 iki 289 eurų su avalynės konfiskavimu.

REKLAMA

Lietuvos zoologijos sodo specialistai pasakoja, kad CITES saugomas vandeninis varanas (Varanus salvator ) yra paplitęs Šri Lankoje, pietinėje ir vakarinėje Azijos dalyje.

Pagal naujausius mokslininkų tyrimus, manoma, jog visų rūšių varanai yra nuodingi. Šie gyvūnai turi aukštą intelektą, skiria žmones, lengvai pripranta prie prižiūrėtojų. Tačiau tai – plėšrūnai, užaugantys iki 210 centimetrų ilgio, mėgstantys laipioti šakomis, gyvenantys retai apaugusiose vandens telkinių pakrantėse ir daug laiko praleidžiantys vandenyje. Lietuvos zoologijos sode gyvena du įspūdingi ir lankytojų mėgstami vandeniniai varanai (patinas ir patelė), kurių ilgis šiuo metu siekia 165 centimetrus.

REKLAMA

Muitininkai ragina visada pasidomėti, ar iš egzotiškų šalių ketinamiems įvežti laukiniams augalams ir gyvūnams, jų dalims ar gaminiams iš jų nėra reikalingi CITES leidimai, o kartais – ar apskritai galima juos gabenti.

Pareigūnai įspėja asmenis neskubėti pirkti prekių ir suvenyrų, pagamintų iš gyvūnų, augalų ar jų dalių, o prieš tai susipažinti su Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvencijos nuostatomis bei 2002 metais Lietuvoje įsigaliojusiomis Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklėmis. Šios taisyklės reglamentuoja CITES saugomų nykstančių gyvūnų ir augalų rūšių, jų dalių ar produktų, gautų iš jų pardavimą, pirkimą, taip pat įvežimą į Lietuvos teritoriją, išvežimą iš jos ar gabenimą tranzitu, prekybos leidimų išdavimą ir jų kontrolės tvarką.

Asmenys, ketinantys įsigyti egzotiškų prekių ir suvenyrų, pagamintų iš laukinių gyvūnų, augalų ar jų dalių, tokių leidimų turi kreiptis į Aplinkos apsaugos agentūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų