Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht Rukloje lanko tarptautiniam NATO priešakinių pajėgų batalionui vadovaujančius Vokietijos karius. Jų gretas šią savaitę papildo dar 350 vokiečių su ginkluote. Tad šios šalies karių skaičius augs iki beveik 900. Rusijai pripažinus prokremliškų separatistinių regionų Donecko ir Luhansko respublikas, ir vis agresyvėjant veiksmams Ukrainos atžvilgiu, pasaulio akys krypsta ir į Baltijos šalis. Vokietijos ministrė žada mums dar didesnį pastiprinimą.
„Turime taikyti griežtesnes atgrasymo priemones. Ir noriu pabrėžti, kad mes, vokiečiai, esame pasirengę atsiųsti daugiau karių – tiek sausumos, tiek oro pajėgų. Taip pat daugiau karių atsiųsti į Lietuvą, ir taip pasiųsti signalą, kad esame kartu su savo partneriais“, – teigia Vokietijos gynybos ministrė Christine Lambrecht.
Tiesa, kada tai įvyks ir kiek karių Vokietija atsiųstų, ministrė nedetalizuoja.
„Žinodami visas tas grėsmes turime orientuotis į santykio su sąjungininkais stiprinimą, bet ne trumpalaikėje perspektyvoje, ne keliems mėnesiams, o, ko gero, daugeliui metų į priekį. Turime matyti labai atvirai, kas yra dabartinė Rusija. Ji yra agresorė“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Pasak Lietuvos krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, Rusija prie Ukrainos sutelkusi didžiulę kariuomenę apie 130 tūkstančių rusų karių.
„Iš jų 30 tūkstančių šalia mūsų Baltarusijos teritorijoje. Atsižvelgiant į didžiulį jėgų disbalansą prie mūsų sienų veiksmingą atgrasymą ir gynybą galima pasiekti tik su Vokietijos ir kitų NATO sąjungininkų pajėgų nuolatiniu kariniu buvimu Lietuvoje“, – kalba A. Anušauskas.
Tad papildomai karių į Lietuvą siunčia ir kitos šalys – į Ruklą atvyksta dar 60 Norvegijos karių bei grupė britų žvalgybos ir stebėjimo karių. Ir nors dabar reali grėsmė iškilusi Ukrainai, situacija esą gali bet kada pasikeisti. Susirūpinimą kelią ir Rusijos ginkluotųjų pajėgų sujudimas kitose vietovėse
„Viduržiemio jūra, Juodoji jūra, šiauriau Norvegijos, Atlanto vandenyne – aktyvumas buvo ir yra didelis, ir tai nėra vien Ukrainos kontekste, visur yra tas suaktyvėjimas“, – teigia A. Anušauskas.
Vien Rukloje NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje tarnauja daugiau kaip pusantro tūkstančio sąjungininkų karių. Jų pajėgas žadama didinti visame Baltijos regione.