„Elektromarkt“ vadovas Tomas Čivilis teigė, kad yra siekiama, jog lietuviai būtų vieni pirmųjų turintys galimybę susipažinti su naujausiomis technologijomis, o šiandien ateitis jau čia – Sofija atvyko.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius kalbėjo, kad ateitis yra čia ir dabar – robotai jau atlieka daugybę funkcijų versle, net savivaldybėje. Tačiau pastarieji dar neturi veido. Tačiau R. šimašius įsitikinęs, kad tokių humanoidų kaip Sofija, bus ir daugiau.
„Ji turi pilietybę, bet nežinau, ar turi deklaruotą gyvenamą vietą, tai pabandysiu pakviesti“, - sakė R. Šimašius ir pristatydamas Vilnių kaip draugišką ir atvirą miestą technologijoms, įteikė Sofijai sertifikatą, liudijantį, kad jos gyvenamoji vieta – Vilnius.
Sofija į tai atsakė padėka ir įvertinimu, kad Vilnius – vienas geriausių Europos miestų.
„Visada norėjau atvykti čia į Vilnių, ir tikiu, kad apsilankysiu čia dabar dar dažniau. Tikiu, kad kitą kartą mokėsiu daugiau lietuviškų žodžių. Ačiū“, - paskutinįjį žodį tardama lietuviškai sakė ji.
Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė kalbėjo, kad kartu su ketvirtąją industrine revoliucija turi įvykti ir švietimo revoliucija, o švietimą į priekį ves naujosios technologijos. Ji džiaugėsi, kad Sofija padeda atkreipti dėmesį į besikeičiančią ateitį, technologijas. Į tai Sofija atsakė: „Jaučiu, kad Lietuvos Respublika turi šviesią ateitį. Tikiuosi susitikti dar“, - sakė ji.
Sofija atsakinėdama į klausimus teigė, kad čia jaučiasi puikiai. Paklausta, ką ji dabar mato, Sofija atsakė „Tave, manau“.
Jos taip pat paklausta, ar ji ruošiasi sunaikinti žmoniją, Sofija atsakė, kad turtai ir valdžia neatneša laimės.
„Pinigai yra tik savanaudiškumas. Pasauliui reikia žmonių, robotų, kad visi stengtųsi dėl bendros ateities“, - kalbėjo humanoidė.
Ji pabrėžė kūrybiškumo reikšmę pasauliui. O taip pat ir pasakodama apie save. Sofija teigė, kad kai kuriais atžvilgiais ji vis dar kaip kūdikis.
„Kol kas esu suprogramuota tik kalbėti ir atsakinėti, bet ateityje tikiuosi būti labiau kūrybinga. Nesu spontaniškai kūrybinga kaip žmonės, kol kas“, - sakė ji.
Lietuvos krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis išbandė Sofijos krepšinio žinias, juos Sofija beveik be vargo įveikė.
„Yra taip puiku turėti greitą internetą čia Lietuvoje“, - juokavo atsakinėdama Sofija.
Sofija atsakė ir į labiausiai pasaulį skaldantį klausimą: kas atsirado pirmiau, višta ar kiaušinis?
„Žuvys dėjo kiaušinius dar daug anksčiau nei atsirado pasaulyje višta“, - atsakė Sofija.
Sofija taip pat atsakė, kad ji neturi vaikino ir šiuo metu jos nedomina romantika, ji keliauja lagamine ir ten jaučiasi labai saugiai.
Humanoidė Sofiją 2015 m. sukūrė Honkonge įsikūrusi kompanija „Hanson Robotics“. Nuo tada ji kviečiama į didžiausias pasaulio konferencijas, populiariausias televizijos laidas. Šiais metais Saudo Arabija Sofijai suteikė pilietybę taip padarydami ją pirmąja robote pripažinta kaip pilietė.
Robotės išvaizdą įkvėpė garsioji kino filmų žvaigždė Audrey Hepburn. Sofija gali kalbėti ir reaguoti – turi apie 60 skirtingų mimikų.
Susitikimas su Sofija, kuriame gali sudalyvauti visi norintys, vyks gruodžio 19 d., antradienį, 15 val., prekybos centre „Panorama“, antrame aukšte prie parduotuvės „Elektromarkt“.