• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klyvlende įsikūręs rokenrolo šlovės muziejus paskelbė sąrašą atlikėjų ir dainų kūrėjų, kurie 2012 m. vyksiančios kasmetinės ceremonijos metu bus priimti į pasaulio muzikos legendų gretas. Šių metų sąrašo viršuje – „Red Hot Chili Peppers“, „Beastie Boys“, „Guns N' Roses“, Laura Nyro, Donovan ir „Small Faces“.

REKLAMA
REKLAMA

„Red Hot Chili Peppers“ (nuotr. Organizatorių)„Red Hot Chili Peppers“ (nuotr. Organizatorių)

Rokeriai „Red Hot Chili Peppers“ geriausiai žinomi kaip hit'ų „Under the Bridge“, „Californication“ ir „Give It Away“ autoriai Los Andželo muzikos scenoje pasirodė dar 1983 m. Nuo to laiko visame pasaulyje jie pardavė daugiau nei 70 mln. albumų, laimėjo net 7 „Grammy“ apdovanojimus, o „Billboard“ aukščiausiuose topuose buvo net 9 grupės dainos.

REKLAMA

Axl Rose'as (nuotr. SCANPIX)Axl Rose'as (nuotr. SCANPIX)

„Prie „Red Hot Chili Peppers“ pagerbtųjų sąraše prisijungę „Guns N' Roses“ yra pirmoji grupė patekusi į šlovės muziejų tais pačiais metais, kai buvo įtraukta tarp kandidatų“, ‒ pažymi žurnalas „Rolling Stone“. Pagal šlovės muziejaus atrankos kriteijus teisę būti nominuoti atlikėjai įgauna praėjus 25 nuo pirmojo įrašo pasirodymo.

REKLAMA
REKLAMA

Vedami charizmatiškojo vokalisto Axl Rose'o „Guns N' Roses“ 1987 m. pateikė sunkiojo roko scenai šviežiu skambesiu išsiskyrusį albumą „Appetie for Destruction“, kuriame buvo tokie neužmirštami punko hitai, kaip „Wlecome to the Jungle“, „Paradise City“ ir „Sweet Child o' Mine“. Dėl kilusių konfliktų dėl muzikos stiliaus krypties, nevaldomo narių egoizmo ir problemų su narkotikais po dešimtmečio grupė skilo – A. Rose'as liko vienas su nauju muzikantų kolektyvu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas apie galimybę tokia ypatinga proga visiems grupės nariams susirinkti kartu bendram pasirodymui „Guns N' Roses“ vokalistas A. Rose'as sakė neatmetąs to. Savo ruožtu buvęs grupės būgnininkas Stevenas Adleris duodamas „Roling Stone“ teigė abejojąs, ar Rose'as sutiks pasirodyti kartu su visa grupe. „Esame linkę galvoti, kad laikas užgydo visas žaizdas, tačiau kai kurie pagiežą laiko neįtikėtinai ilgai. Nejaugi mes negalime būti žmonės, kurie grojo roką, gyvenime nuveikė tikrai daug ir tiesiog atlikti keletą dainų? Tai tik rokenrolas, Dieve mano! Ne raketų inžinerija“, ‒ cituoja muzikanto žodžius digitaljournal.com.

REKLAMA

 „Beastie Boys“ (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt) „Beastie Boys“ (Scanpix nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)

Prie nominantų balandžio mėnesį vyksiančioje inauguracijoje taip pat prisijungs ir „Beastie Boys“. Ši grupė muzikinę karjerą pradėjo 1979 m. kaip agresyvaus pankroko kolektyvas, vėliau persiorientavęs į hip-hop stilių. Specialiam apdovanojimui už įtaką rokenrolo muzikos vystymuisi šiais metais nominuotas legendinis amerikiečių prodiuseris Donas Kirshneris.

Pretendentus į rokenrolo šlovės muziejų išrenka ekspertų komisija. Vėliau balsavimų biuleteniai išsiunčiami daugiau nei 500 rokenrolo profesionalų ir industrijos atstovų, kurie skiria savo balsus atlikėjams, kurie gali būti išrinkti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų