Atopinį dermatitą turintys asmenys yra puikiai pažįstami su jo sukeliamais išbėrimais, žaizdomis, varginančiu niežėjimu ir skausmu. Jo poveikis – fizinės ir psichologinės kančios, tačiau atopiniu dermatitu sergantys Lietuvos pacientai pagaliau turi priėjimą prie brangiai kainavusio ligos gydymo būdo – biologinės terapijos.
„Tai puiki naujiena, nes kalbant apie atopinį dermatitą, kaip minėjome, tai lėtinė liga ir pagrindinė problema yra ta, deja, kad šiandien mes jos pilnai išgydyti negalime, nes didžiąja dalimi ji susijusi su paveldėjimu, bet pagrindinis uždavinys pasiekti ligos kontrolę.
Ir šiuolaikinės priemonės leidžia padėti net ir tiems, kurie serga labai sunkiomis atopinio dermatito formomis“, – TV3 laidoje kalbėjo alergologė-klinikė imunologė prof. Brigita Šitkauskienė.
Biologinė terapija jau plačiai taikoma ir kitose srityse, pavyzdžiui, siekiant padėti sergantiems navikinėmis ligomis, dilgėline ar astma.
„Pirmieji žingsniai jau žengiami ir Lietuvoje gydant atopinį dermatimą. Jau turime patirtis su klinikiniais tyrimais, kurie parodė puikius rezultatus, ir jau pirmieji pacientai, kuriems vaistas yra kompensuojamas, irgi rodo puikius rezultatus“, – teigė B. Šitkauskienė.
Taikant biologinę terapiją mažėja niežėjimas, odos būklė ir gerėja gyvenimo kokybė.
Biologinė terapija Lietuvoje yra kompensuojama.
Daugiau apie atopinį dermatitą ir naują jo gydymą informacijos ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Sveikata.lt“ žiūrėkite sekmadieniais 9:00 val. per TV3 televiziją.
Visą laidą pamatykite čia:
Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Sveikata.lt“.