• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kreipėsi į Seimo „valstiečius“ ragindamas ginti savo vertybes ir būti nepriklausomiems nuo susitarimų.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis kreipėsi į Seimo „valstiečius“ ragindamas ginti savo vertybes ir būti nepriklausomiems nuo susitarimų.

REKLAMA

„Kviečiu visus likti ryžtingais valstybės „valstiečiais“. Stabilumas yra užtikrinamas tuomet, kai mus vienija demokratija. Todėl prie artėjančių pasitikėjimo iniciatyvų prisijunkite laisvi, o ne priklausomi nuo kitų „susitarimų“. Turėkime balsą“, – antradienį išplatintame laiške Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariams teigia parlamento vadovas.

Jis priminė, kad 2016 metais į Seimą ir jis, ir kiti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai kandidatavo „vadovaudamiesi tomis pačiomis vertybėmis, nes pagal jas sukūrėme darnos programą“.

„Deja, šiandieninė situacija rodo, kad žmonės, turėję mus burti, mus skiria, ir tokias vertybes, kaip demokratija, pastato į kampą“, – tvirtina V. Pranckietis.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano vertybių ir principinių nuostatų niekas nepakeis. Tarnausiu demokratijai ir Lietuvos žmonėms. Tikiu, kad ir Jums šios vertybės yra svarbesnės už vieno asmens įnorius“, – rašoma Seimo pirmininko laiške.

REKLAMA

Po prezidento rinkimų „valstiečiai“ ėmėsi iš naujo formuoti valdančiąją daugumą ir praėjusią savaitę pasirašė memorandumą dėl koalicijos su Lietuvos socialdemokratų darbo partija bei „Tvarka ir teisingumu“. Šios partijos taip pat laukia prisijungiant Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovų.

Koalicijos memorandume numatyta, kad ministru pirmininku toliau siūlomas Saulius Skvernelis, o Seimo pirmininko postas atitenka „socialdarbiečiams“.

REKLAMA
REKLAMA

„Valstiečių“ deleguotas Seimo pirmininkas V. Pranckietis atsistatydinti atsisako.

Pagal Seimo statutą, pasiūlymą atleisti Seimo pareigūną, kurį skiria Seimas, motyvuotu raštu gali pateikti Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip penktadalis (29) Seimo narių. Sprendimas dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų parlamentarų balsų dauguma, tai yra reikia ne mažiau kaip 71 balso.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų