80 metų J. Bideną, išlipusį iš savo prezidentinio limuzino, R. Sunakas rankos paspaudimu pasveikino prie 10-uoju numeriu pažymėto Dauningo gatvės namo.
Susitikimas įvyko praėjus kiek daugiau nei mėnesiui po jųdviejų susitikimo Baltuosiuose rūmuose, o Jungtinė Karalystė norėjo pabrėžti, kad dvišaliai santykiai yra tokie pat tvirti kaip ir anksčiau.
Dauningo gatvėje J. Bidenas sakė, kad abiejų šalių ryšiai yra tvirti.
Tačiau buvo pastebėta įtemptų ryšių požymių, visų pirma dėl J. Bideno požiūrio į Jungtinės Karalystės ginčus su Europos Sąjunga dėl prekybos Šiaurės Airijoje po „Brexito“.
R. Sunakas, siekiantis pertvarkyti JK vyriausybę po neramių Boriso Johnsono ir Liz Truss kadencijų, taip pat nori, kad JK dalyvautų būsimuose naujų dirbtinio intelekto technologijų reguliavimo veiksmuose.
Artėjant aukščiausiojo lygio susitikimui taip pat pasirodė ženklų, kad valstybių vadovų požiūris dėl Vašingtono sprendimo Ukrainai suteikti kasetinių šaudmenų nesutampa, o susirūpinimą išreiškė ir kitos Vakarų sąjungininkės.
J. Bidenas sakė, kad sprendimas siųsti šiuos ginklus buvo labai sunkus, tačiau pabrėžė, kad Ukrainos pajėgoms, vykdančioms kontrpuolimą prieš įsiveržusius Rusijos karius, trūksta amunicijos.
Dėl šio žingsnio susirūpinimą išreiškė teisių gynimo grupės, nes nesprogusios bombos kelia pavojų civiliams gyventojams.
R. Sunakas tiesiogiai nekritikavo Jungtinių Valstijų, tačiau pakartojo, kad Jungtinė Karalystė yra viena iš 120 šalių, pasirašiusių tarptautinį susitarimą, draudžiantį naudoti ir tiekti kasetinius šaudmenis.
„Mes ir toliau prisidėsime prie paramos Ukrainai prieš neteisėtą ir neišprovokuotą Rusijos invaziją“, – sakė jis.
Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas (Džeikas Salivanas) sekmadienį sumenkino bet kokius nesutarimus tarp abiejų lyderių ir NATO, sakydamas, kad J. Bidenas ir J. Sunakas „strategiškai sutaria dėl Ukrainos“.