R. Ačas portalui tv3.lt patikino, kad sugrįžti į partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakciją jis nutarė ne savo iniciatyva, o sulaukė pačių „tvarkiečių“ siūlymo.
„Taip, [...] sulaukiau „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos prašymo, kad aš sugrįžčiau į frakciją, tai aš po pasvarstymų priėmiau šį pasiūlymą su sąlyga, kad aš grįžtu į frakciją, bet ne į partiją, nes aš esu iš partijos išmestas.
Mano pozicija yra tokia, kad aš vis dėlto esu išrinktas pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą, tai aš vis dėlto tam tikrus įsipareigojimus ir pagal įstatymus, ir pagal Konstituciją turiu šitai frakcijai“, – pasakojo R. Ačas.
R. Ačo ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ keliai 2013 m., kai politikas sukritikavo „tvarkiečių“ planus jungtis su Darbo partija. Politikas tąkart pareiškė, kad „tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas „priėjo liepto galą“.
„Esu įsitikinęs, kad kraštutinio žingsnio – jungimosi – R. Paksas ėmėsi norėdamas išlikti pirmininku. Pabrėžiu – bet kokios partijos pirmininku. Tačiau naivu manyti, kad šią „karūną“ dabartinis „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas išlaikys ilgiau kaip metus, nes V. Uspaskichas nepalyginamai iniciatyvesnis lyderis, ir tokių kaip R. Paksas „ant sprando“ jam nereikia“, – 2013 m. apie „Tvarkos ir teisingumo“ partijos planus jungtis su Darbo partija kalbėjo R. Ačas, pridurdamas, kad „darbiečiai“ tiesiog „praris“ „tvarkiečius“.
Pasak R. Ačo, būtent dėl šios pozicijos jam teko trauktis iš „tvarkiečių“ gretų.
„Partija yra mane pašalinus dėl mano pasipriešinimo prieš tris metus dėl to, kai jie bandė jungtis su Darbo partija. Aš tada pasipriešinau ir buvau išmestas. Suprantu, nuoskaudos yra nuoskaudomis, bet esu išrinktas pagal partijos sąrašą ir aš kaip ir privalėčiau šitoje frakcijoje pabaigti savo kadenciją“, – aiškino Seimo narys.
Svarbus balsavimas atvėrė akis?
Portalas tv3.lt primena, kad praėjusią savaitę Seimas nepritarė Konstitucijos pataisai, kuri būtų atvėrusi partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderiui, per apkaltą nušalintam prezidentui R. Paksui duris į Seimo ir prezidento rinkimus. Pataisa galėjo būti priimta, tačiau dalis Darbo partijos frakcijos narių tiesiog nedalyvavo balsavime.
Pasak R. Ačo būtent minėtas balsavimas greičiausiai atvėrė akis „tvarkiečiams“ ir parodė, ko verta yra Darbo partija.
„Aš manau, kad „Tvarkos ir teisingumo“ partija galvojo, kad aš prieš tris metus, kai padariau savo pareiškimą dėl jungimosi su Darbo partija, gal buvau neteisus. Bet esu giliai įsitikinęs, kad jie dabar, matydami Darbo partijos elgesį ir to paties prezidento Rolando Pakso atveju kaip jie balsavo ir kaip jie išdavė, suprato, kad Darbo partija yra tokia, kokią aš ją įvardinau prieš tris metus“, – komentavo R. Ačas.
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos seniūnas Petras Gražulis portalui tv3.lt teigė, kad balsavimas dėl pataisų, galėjusių atverti R. Paksui duris į Seimo ir prezidento rinkimus parodė, kad R. Ačas, 2013 m. kritikuodamas Darbo partiją, buvo teisus.
„Manau, kad R. Ačo pasakymai išsipildė. Kaip dabar galima bendradarbiauti, kai Darbo partija mus išdavė? Tai iškastas toks griovys, kurio užpilti jau negalima“, – aiškino P. Gražulis.
P. Gražulis neslėpė turintis vilčių, kad į partijos frakciją sugrąžintas R. Ačas sugrįš ir į „tvarkiečių“ gretas.
„Kol kas grįžta į frakciją. Gal ateis laikas, kai jis grįš ir į partiją“, – kalbėjo „tvarkiečių“ frakcijos vadovas.