• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos gyventojai traukė prie balsadėžių rinkti 11 Lietuvos europarlamentarų. Vis dėlto šalies vadovas Gitanas Nausėda pastebėjo, kad į Briuselį veržiasi ir ekstremistinės politinės jėgos, jaučiančios prielankumą Putino režimui.

Lietuvos gyventojai traukė prie balsadėžių rinkti 11 Lietuvos europarlamentarų. Vis dėlto šalies vadovas Gitanas Nausėda pastebėjo, kad į Briuselį veržiasi ir ekstremistinės politinės jėgos, jaučiančios prielankumą Putino režimui.

REKLAMA

Politologai pastebi, kad anksčiau pogrindyje besislėpę radikalai šiuo metu savo mintimis laisvai dalijasi per visas žiniasklaidos priemones. 

Daugiau apie tai – TV3 Žiniose. 

Europos Parlamento rinkimuose balsavęs prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad šiuo metu į Briuselį veržiasi radikalios partijos, jaučiančios prielankumą Rusijai. 

„Ryškėja tam tikros ekstremistinės jėgos, kada Rusijos naratyvai labai sklandžiai pernešami į Vakarų demokratinę erdvę“, – sakė prezidentas. 

REKLAMA
REKLAMA

Politologas tikina, kad kai kurios į Briuselį ketinančios patekti partijos kelia daug klausimų dėl prielankumo Rusijai. Tokios politinės jėgos ypač daug kalba apie taiką, nusileidimą agresoriui Putinui. 

REKLAMA

„Viena koalicija taip ir vadinasi – taikos koalicija. Bet pasižiūrėjus į retoriką tiek Tomaševskio, tiek kai kuriais atvejais „Darbo partijos“, tas dalykas tikrai jaučiasi“, – teigė VDU dėstytojas Ignas Kalpokas.

Į tokius eksperto vertinimus sureagavo Taikos koalicijos sąrašo lyderis ir Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos pirmininkas Mindaugas Puidokas, paskelbdamas atskirąją atsakomąją nuomonę.

REKLAMA
REKLAMA

„Taikos koalicija jokiuose viešuose pasisakymuose ir rinkiminėje programoje nemini jokių agresyvių ir visuomenei pavojingų veiksmų. Taip pat jokiuose viešuose pasisakymuose ir rinkiminėje programoje Taikos koalicija nemini politologo I. Kalpoko melagingų citatų apie „nusileidimą Putinui“ ir panašių“, – dėstė M. Puidokas.

„Žodis taika nėra ekstremistinis ar nusikalstamas! Žodis taika yra naudojamas ne vienos į Europos Parlamentą kandidatuojančios partijos įvairiose ES šalyse ir tų partijų atstovai niekur nėra melagingai vadinami ekstremistais ar radikalais vien už taikos ir diplomatijos siekius! Pavyzdžiui, taika žodį savo rinkiminėje kampanijoje plačiai naudoja net ir Vokietijos kanclerio Olafo Šolco socialdemokratų partija. Tokie teiginiai, kai pasipila kaltinamai ekstremizmu veda prie smurto prieš politikus ir jų šeimas, bei gali įtakoti rinkimų rezultatus. Taikos koalicija pasisako prieš karą ir bet kokį smurtą bei visas problemas ragina siekti spręsti pirmiausia diplomatijos pagalba“, – pridūrė M. Puidokas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekstremistines partijas transliuoja televizijos

Balsuoti atėjęs demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis turėjo savo požiūrį į tai, kas yra ekstremistinės partijos Lietuvoje.

„Tauta dabar turi pasirinkimą tarp vakarykštės dienos, kas demonstruoja stagnaciją, pasyvumą, kur dabar yra parlamente mūsų delegacija. Turi galimybę pasirinkti tarp radikalumo, kuris griauna ir prieštarauja Europos vertybėms“, – sakė S. Skvernelis. 

REKLAMA

Įdomu tai, kad tokios radikalios politinės jėgos jau nesislepia pogrindyje, savo idėjų neskleidžia pogrindžio portaluose. 

„O, kadangi jos tapo rinkiminės kampanijos dalimi, jos transliuojamos per visas žiniasklaidos priemones. Ir tokiu būdu tampa legitimiomis“, – teigė I. Kalpokas. 

Rinkėjų aktyvumas, lyginant pirmas išankstinio balsavimo dienas ir prieš penkerius metus, panašus. Tačiau dvigubai mažesnis nei per išankstinį balsavimą prezidento rinkimų pirmajame ture. Tiesa, daugiau balsuojančių yra Vilniuje, kur aktyvumas, lyginant su visa Lietuva, vienas didžiausių.

REKLAMA

Adamkus: pasirinkau tuos, kurie yra pajėgūs

Balsuoti Europos Parlamento rinkimuose atvyko ir prezidentas Valdas Adamkus. Prezidentas sakė pasirinkęs tuos, kurie Briuselyje galės ginti Lietuvos interesus. 

„Pasirinkau tuos, kurie, mano supratimu, yra pajėgūs Europos prasme inkorporuoti Lietuvos reikalus ir juos ginti“, – teigė V. Adamkus. 

Politologas aiškina, kad daugiausia šansų į šiltą europarlamentaro kėdę patekti turi vos kelios partijos iš 15. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mažiausiai dviems partijoms rinkimai tikrai bus naudingi – tai tėvynės sąjungai ir socialdemokratams. Aš tikrai įsivaizduoju, kad tos partijos gali bent 8 mandatus pasiimti, o dėl likusių trijų vietų mes galime matyti mažiausiai 5 partijas bekovojančias“, – sakė VDU dėstytojas.

Tikroji rinkimų diena – sekmadienį.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Aišku, Europa, tame tarpe ir Lietuva karo nenori (iš viso niekas jo nenori).
Kai kas Lietuvoje siūlo Ukrainai derėtis su Rusija. Rusija sako, kad ji nori taikos ir siūlo derėtis. Nieko panašaus?
Reikia, kad Rusija išeitų ten, iš kur atėjus. Tada ateis taika.
Kokios gali būti derybos su agresorium? Agresija yra nusikaltimas. Agresorius yra nusikaltėlis. Jeigu nusikaltėlis neišeina pats, jis išmetamas jėga.
Kokia silpnaprotystės forma sergate? Debilizmas yra lengva forma. Dar yra idiotizmas ir imbecilizmas. Keistas jūsų taikos suvokimas - pasiduoti ir atsiklaupus nusilenkti užkariautojams karo nešėjams. Jūs TOKIE realiai silpnapročiai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų