R. Postnovas pasakojo, kad onkologine liga sirgęs tėvas Grigorijos Postnovas blogai pasijautė lapkričio 3-osios rytą: „Pajutęs, kad labai pučiasi pilvas, jausdamas, kad pilvas prisipildė skysčių, turėdamas gydytojo nurodymą skubiai atvykti į ligoninę, pats savo nuosavu automobiliu nuvyko į Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos skyrių.“
Vyro teigimu, čia eilėje pralaukęs dvi valandas ir patekęs pas registratorę, tėtis sužinojo, kad jį gydanti gydytoja šiuo metu atostogauja.
Sūnus piktinosi, kad vietoj to jo tėvui nebuvo pasiūlyta jokio kito gydytojo konsultacija, bet nusiųstas į ligoninės registratūrą, kur tik gavo talonėlį ambulatorinei konsultacijai lapkričio 11 dienai.
„Pasakius, kad jam reikalinga skubi pagalba dabar, buvo nukreiptas į Klaipėdos jūrininkų ligoninę, nes ši ligoninė tuo metu buvo kaip skubios medicininės pagalbos teikėja“, – pasakojo R. Postnovas.
Mirė namuose grįžęs iš ligoninės
Jis tvirtino, kad apie 11.37 val. tėvas buvo priimtas ir apžiūrėtas Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojų. Čia atlikti tyrimai, surašytos rekomendacijos, tačiau, vyro teigimu, niekas nepadaryta tam, kad būtų nutrauktas skystis, susikaupęs pilvo ertmėje.
„Negavęs jokios medicininės pagalbos, tik formaliai apžiūrėtas jis buvo išsiųstas į namus, patikinus, kad, nesant jį gydančios gydytojos, jokie gydymo veiksmai jo atžvilgiu negali būti atliekami.
Grįžęs į namus savo nuosavu automobiliu, kurį pats vairavo, namuose pasakė, kad jis niekam nereikalingas, nes yra ne jų pacientas, atsigulė ant lovos ir tuoj numirė“, – dėstė vyras.
Mano, kad pagalba nebuvo suteikta laiku
R. Postnovo įsitikinimu, jo tėvo mirties priežastis yra laiku nesuteiktos medicininės pagalbos pasekmė:
„Visiems yra žinoma, kad gana daug ligonių, turėdami tokią pačią diagnozę kaip mano tėvas laiku pašalinus skysčius, kurie kaupiasi pilvo ertmėje, gyvena ne vienerius metus. Tad ir tėvas galėjo gyventi dar ilgai, bet tik nenoras suteikti medicininę pagalbą ne savo pacientui privedė prie jo mirties“, – teigė vyras.
Lapkričio 10 dieną klaipėdietis kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą atlikti patikrinimą mirties priežasčiai nustatyti, esant požymių, jog ne laiku ir nekvalifikuotai buvo suteikta (nesuteikta) medicininė pagalba, ir pradėti ikiteisminį tyrimą ir nustačius kaltus asmenis patraukti juos baudžiamojon atsakomybėn.
Pradėjo tyrimą
Klaipėdos jūrininkų ligoninė teigė, kad kol kas iš paciento šeimos nesulaukė pretenzijų, tačiau dėl įvykio pradės vidinį tyrimą.
„Suprantame mirusiojo artimųjų skausmą ir užjaučiame dėl netekties. Minimas asmuo lapkričio 3 d. kreipėsi į Klaipėdos jūrininkų ligoninę pagalbos, jam buvo atlikti tyrimai, suteikta gydytojo specialisto konsultacija ir rekomendacijos dėl tolimesnio gydymosi.
Iki šiol ligoninė pretenzijų ar skundų dėl jūsų minimam asmeniui suteiktos pagalbos nėra gavusi. Šiandien, iš žiniasklaidos sužinojus apie medikams keliamus kaltinimus, ligoninės direktorius sudarė komisiją atvejui ištirti“, – rašoma ligoninės atsiųstame komentare.
Dėl bendrojo duomenų apsaugos reglamento ir paciento teises reglamentuojančių įstatymų, komentuoti asmens sveikatos būklės ir diagnozės įstaiga negali.
Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiasis gydytojas prof. habil. dr. Vinsas Janušonis taip pat išreiškė užuojautą mirusiojo artimiesiems dėl netekties.
„Vyksta tyrimas. Komentuoti konkretų atvejį galėsime tik tuomet, kai gausime išvadas iš prokuratūros. Paciento artimieji į ligoninę nesikreipė ir jų įgaliojimo komentuoti neturime“, – pridūrė jis.