Socialines išmokas mažinti reikia, jeigu norime, kad išėjimas iš krizės būtų spartus ir kuo mažiau skausmingas, teigia Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Pasak jos, pensijų dydis priklauso nuo to, kiek mokesčių sumoka dirbantys žmonės, o jų kasdien mažėja.
"Kiekvienas stengiamės, kad išėjimas iš krizės būtų ne toks skausmingas ir kuo greitesnis. Reikia solidarumo mažinant išlaidas. Mūsų BVP neauga, ekonomika smunka, verslas bankrutuoja, nedarbas didėja. Norim ar nenorim, dirbančių žmonių mažėja, taigi mažėja ir "Sodros" įplaukos. Pinigų katilas yra mažesnis nei prieš metus ar dvejus", - "Žinių radijui" trečiadienį sakė I. Degutienė.
Pasak jos, "žmonės įsivaizduoja, kad užsidirbo pensiją, tačiau jie užsidirbo galimybę ją gauti, o pinigus suneša dirbantys žmonės".
I. Degutienės teigimu, jei Lietuva tik skolintųsi ir bandytų taip dengti valstybės ir "Sodros" biudžetų deficitus, skolas vis tiek reikėtų grąžinti ateityje, o išėjimas iš krizės būtų kur kas ilgesnis nei norėtų valdžia.
"Reikia ieškoti išeities, kad ateinančiais metais nedarbas nebūtų toks, kaip prognozuojama - apie 20 proc. Kalbamės ir su ekspertais, žiūrime, ką daro kitos valstybės. Negaliu sakyti, kad niekas valdžioje nesuvokia, kokia tai grėsmė", - kalbėjo I. Degutienė.
Seimo Pirmininkė daugiausia vilčių deda į ekonomikos skatinimą. Pasak jos, tam turi būti skiriamas didžiausias valdžios dėmesys, kad bankrutuojančių įmonių būtų kuo mažiau, o žmonės išlaikytų darbo vietas.
I. Degutienė užstoja opozicijos kritikuojamą ūkio ministrą Dainių Kreivį. Anot Parlamento vadovės, "ministras su savo jaunatvišku entuziazmu daug padarė".
Tačiau I. Degutienė neslėpė, kad šios kadencijos Seimo darbas jai ne itin patinka.
"Skaudžiausia tai, jog kai kurie Seimo nariai sako, kad gėda būti Seimo nariu dėl kai kurių kolegų veiksmų. Turime visi stengtis, kad Seimo darbas būtų kitoks, kad jaustume atsakomybę prieš savo rinkėją.
Seimas yra renkamas žmonių, todėl turime vykdyti valstybės politiką atsižvelgdami į žmonių valią", - sakė Parlamento Pirmininkė.