• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors metalų ir kitų naudingųjų iškasenų gavyba Saulės sistemos asteroiduose iki šiol buvo tik mokslinės fantastikos objektas, ši hipotetinė veikla jau tampa realiais verslo projektais ir investicijomis.

REKLAMA
REKLAMA

Jungtinėse Valstijose šiandien įsteigta nauja vadinamosios kosminės kalnakasybos bendrovė „Deep Space Industries“, kuri užsiims naudingųjų iškasenų gavyba iš netoli Žemės skriejančių atsteroidų. Pirmieji kasybos darbai turėtų prasidėti po 10 metų.

REKLAMA

„Deep Space Industries“ ruošiasi 2015 metais paleisti į kosmosą pirmuosius asteroidų žvalgymui skirtus savo kosminius aparatus, skelbia „Space.com“. Dar maždaug po dešimtmečio asteroiduose, kurie skrieja Žemei artimomis orbitomis, bus pradėti metalų, vandens ir kitų naudingųjų iškasenų gavybos darbai. Regis, kuo čia dėtas vanduo? Pasirodo, „Deep Space Industries“ planuoja asteroidus naudoti ir kaip būsimų tolimų kosminių skrydžių bazes. Juose išgaunamas vanduo (tiksliau, deguonis ir vandenilis) būtų svarbi pilotuojamų erdvėlaivių atsargų papildymo atvirame kosmose dalis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Deep Space Industries“ vykdomojo direktoriaus Davido Gumpo, kasmet atrandama daugiau nei 900 pro Žemę skriejančių naujų asteroidų, kurie esą gali tapti tuo, kuo anksčiau buvo geležies rūdos kasyklos Minesotos valstijose, tapusios automobilių pramonės Detroite žaliavų baze. Tai pavyzdys, kaip patys svarbiausi gamtos ištekliai gali būti išgaunami arčiausiai juos naudojančių pramonės centrų. Esą toks palyginimas tinka ir kosminei kalnakasybai: asteroiduose išgaunami metalai ir raketiniam kurui būtinos medžiagos išplėstų šio amžiaus kosminės pramonės ribas. Tokia esanti „Deep Space Industries“ veiklos strategija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Deep Space Industries“ yra antroji kosminės kalnakasybos kompanija. Pirmoji, „Planetary Resources“, buvo įsteigta praėjusių metų pavasarį. Skelbiama, kad „Deep Space“ naudingųjų iškasenų asteroiduose ieškos pasitelkusi 25 kg masės kosminių aparatų, pavadintų „FireFlies“, grupę. Pirmasis iš jų į orbitą bus paleistas 2015 m.

REKLAMA

Šie palydovai esą bus pigūs ir nesudėtingi, naudos nebrangių nanopalydovų techninę įrangą, o į kosmosą bus keliami kartu su dideliais telekomunikacijų palydovais. Vėliau darbo imsis „DragonFlies“ kosminiai aparatai, kurie bus leidžiami į kosmosą nuo 2016 m. Jie paims konkrečių asteroidų geologinius mėginius ir atgabens juos į Žemę. Tokios tyrimų misijos truks nuo 2 iki 4 metų. Mėginių analizė leis nustatyti geriausius kosminės kalnakasybos objektus.

REKLAMA

Brangūs metalai, tokie kaip platina, bus gabenami į Žemę, o kiti bus skraidinami į Žemės orbitą, kad iš jų orbitinėse laboratorijose būtų galima gaminti ryšių bei kitos paskirties palydovų bei saulės elektrinių įrangą.

Šiame vaizdo siužete galima pamatyti, kaip savo kosminį verslą asteroiduose įsivaizduoja bendrovė „Planetary Resources“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų