„Vasaros terasoje" į ko gero garsiausio nepriklausomybės laikotarpio atlikėjo nemokamą koncertą susirinko minios buvusių „Foje“ gerbėjų bei pamilusių šio atlikėjo solinę kūrybą po grupės išsiskyrimo.
Daugelio lietuviškų apdovanojimų laureatas ne į visus įvertinimus žiūri rimtai, ir tai – tik dar vienas įrodymas, kad Andrius Mamontovas – daugiau nei atlikėjas, daugiau nei roko žvaigždė.
2006-aisiais su „LT United“ A. Mamontovas spėjo sudalyvauti ir „Eurovizijoje“ – žinoma, šmaikščiai ir ironiškai, taip, kad Lietuvą tais metais įsiminė visi, žiūrėję didelio populiarumo sulaukiantį televizijos dainų konkursą.
Pastarasis, ilgą diskografijos sąrašą tęsiantis, solinis gimtadienį „Vasaros terasoje“ minėsiančio kūrėjo albumas „Elektroninis dievas“ išleistas 2011-aisiais. Jį, laužydamas sustabarėjusius rimtojo muzikos verslo stereotipus, internete atlikėjas platino nemokamai. Tai tik padidino ir taip gausias jo gerbėjų gretas, nuolat palaikančias A. Mamontovą festivalių koncertuose ar soliniuose pasirodymuose.
Itin daug po pasaulį keliaujantis buvęs „Foje“ lyderis šią vasarą atiduoda duoklę Lietuvai ir jau pasirodė festivaliuose „Tamsta muzika“ bei „Roko naktys“.
Muzikanto biografiją žymi aktyvi veikla
Mokėsi Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje, kurią baigęs įstojo į Vilniaus technikos universitetą statybos ekonomikos specialybę bei Vilniaus Universitetą žurnalistikos specialybę.
1983-iųjų metų rudenį Andrius Mamontovas (vokalas, mušamieji), Arnoldas Lukošius (klavišiniai) ir Darius Tarasevičius (boso gitara) Vilniaus 18-oje vidurinėje mokykloje įkūrė grupę „Sunki muzika“. Tai buvo vienos populiariausių visų laikų Lietuvos roko grupės „Foje“ gyvavimo pradžia.
1996 m. įkūrė labdaros fondą „Muzikantai vaikams“, kuris Lietuvos vaikų namams nupirko bei išdalino knygų bei kitų mokymosi-lavinimosi priemonių už beveik 100 000 litų, kurie buvo surinkti specialiai tam surengto festivalio „PARAMA“ metu.
1997 m. sukūrė pagrindinę rolę režisieriaus E. Nekrošiaus spektaklyje „Hamletas“, už kurią buvo apdovanotas specialiuoju prizu – B. Dauguviečio „Auksiniu Auskaru“. Spektaklis yra suvaidintas 170 kartų ir parodytas beveik 40-yje pasaulio šalių Europoje, Azijoje ir Šiaurės bei Pietų Amerikoje. 2002-aisiais parašė muziką to paties E. Nekrošiaus režisuotam spektakliui „Ivanov“, pastatytame Romos (Italija) teatre „Teatro Argentina“.
Gegužės 17 d. surengė paskutinį grupės „Foje“ koncertą. Į Vingio parką susirinko apie 60 tūkst. grupės gerbėjų. Taip buvo pasiektas didžiausią žiūrovų skaičių surinkusio koncerto rekordas Lietuvoje.
1998 m. rugsėjo 23 d. pradėjo solinę karjerą koncertu Vilniuje, Spaudos rūmų salėje, vėliau koncertavo visoje Lietuvoje.
2001 m. dalyvavo nacionalinėje Eurovizijos atrankoje. Nors publikos ir buvo išrinktas nugalėtoju, žiuri jam skyrė antrąją vietą, į Kopenhagą nusiųsdama Skamp.
Andrius Mamontovas atliko pagrindinį vaidmenį miuzikle „Tadas Blinda“.
2006 m. nugalėjo nacionalinėje Eurovizijos atrankoje su grupe „LT United“ ir atstovavo Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse, kur užėmė šeštąją vietą – tai aukščiausias ligšiolinis Lietuvos atlikėjų pasiekimas.
2007 m. eilinį kartą laimėjo geriausio metų atlikėjo nominacijoje Radiocentro muzikiniuose apdovanojimuose, tačiau atsiimti apdovanojimo neatvyko.
Tais pačiais metais surengė „Gatvės muzikos dieną“, kuri sulaukė didelio populiarumo ne tik Vilniuje, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Nuo tada ši muzikos šventė tapo kasmetine, apimanti vis daugiau Lietuvos miestų.
Vienas populiariausių Lietuvos dainininkų Andrius Mamontovas debiutavo fotografo amplua. Italijoje buvo išleista vienos dainininko bičiulės knyga, kurios apipavidalinimui pasirinktos ir kelios A. Mamontovo 2006 metais Korėjoje užfiksuotos fotografijos.
2008 m. atliko kunigo vaidmenį pilnametražiniame režisieriaus Maris Martinsons filme „Nereikalingi žmonės“ bei sukūrė šio filmo garso takelį. Už sukurtą šio filmo garso takelį atlikėjas buvo apdovanotas Šanchajaus filmų festivalyje prizu (auksine taure) už geriausią muziką filmui.
Išleido albumą „Geltona. Žalia. Raudona.“, kurio pagrindinis singlas tapo viešu protestu prieš šalyje vykdomą politiką.
2009 m. sausio mėn. laimėjo Radiocentro muzikiniuose apdovanojimuose „Apdo 2009“ Geriausio metų dainininko kategorijoje. Neatvykęs į ceremoniją ir iš jam perdavusių Arnoldo Lukošiaus ir Eimanto Belicko atsiėmęs apdovanojimą, savo požiūrį į jį išreiškė įmetęs į upę, visa tai nufilmavęs ir video pavadinęs „Apdo vanojimas“[5].
2010 m. pasirodė dar vienoje režisieriaus Mario Martinsons juostoje „Amaya“, filmuotoje Honkonge ir kt., kurioje įkūnijo pagrindinį herojų – tatuiruotą keliautoją po pasaulį Polą. A. Mamontovas taip pat sukūrė ir šio filmo muzikinį takelį, kuriame yra ir baladės „Heal“ ir „World Is Full of Love“.
2011 m. rugpjūčio 17 d. SoundCloud portale patalpino perrašytą „Visi langai žiūri į dangų“ albumą.
Šiame darbe likusios kai kurios elektrinės gitaros (Romas Rainys), bosinės gitaros (Seržas Grėjus) ir smuiko (Eimantas Belickas) partijos.