Bendrovės “Hewlett-Packard” skaitmeninės terpės tyrimų centre Bristolyje (D. Britanija) sukurtas akinių nuo saulės, kuriuose įmontuota miniatiūrinė fotokamera, prototipas. Ji nuolat fotografuoja tai, į ką žiūri žmogus. Privatumo sumetimais kamerą galima išjungti.
“HP Digital Media Lab” laboratorijos Bristolyje vadovas Huw Robsonas, pristatydamas šią naujovę žurnalistams, sakė, kad dabar atsirado galimybė nešiotis su savimi fotoaparatą, kurio niekas nepastebės, ir fiksuoti kiekvieną svarbesnę savo gyvenimo akimirką. Viena didžiausių fotografuojančių akinių problemų - kaip susidoroti su nuotraukų pertekliumi ir iš gausybės kadrų automatiškai atrinkti labiausiai vertus savininko dėmesio.
Tuo tikslu HP sukurtas prototipas kaupia nuotraukų metaduomenų bazę, kurioje yra svarbiausia informacija apie užfiksuotus kadrus. Iš jų galima spręsti, kaip ir kada buvo fotografuojama, ar tuo metu žmogus ėjo, sukosi ir t.t. Programinė įranga analizuoja nuotraukas stengdamasi nustatyti, ar nufotografuoti žmonės šypsojosi ir ar žvelgė tiesiai į kameros objektyvą. Tai padeda nuspręsti, ar nuotrauka turi išliekamosios vertės. Nevertingų akimirkų filtrą įveikti padeda ir gerai parinkta kompozicija, tinkamas kadro “įrėminimas”, teisinga nuotraukų seka laiko požiūriu. Akinių užfiksuotus vaizdus galima apdoroti prijungtu kišeniniu arba stacionariu kompiuteriu.
Tačiau technologinė galimybė nepastebimai fotografuoti viską, ką tik mato akys, kelia rimtų abejonių privatumo apsaugos prasme. Pasak vieno IT analitiko, fotografuojantys akiniai yra tikrai šaunus pasiekimas, bet mintis, kad aplink besisukiojantys žmonės, dėvintys akinius nuo saulės, tave be perstojo fotografuoja, anaiptol nėra maloni. Jo manymu, apie tai HP turėtų gerai pagalvoti prieš išleisdama produktą į masinę rinką.