Anksčiau teismas atmetė antrą teisinę iniciatyvą užblokuoti draudimą dėvėti kaukes, įvestą vyriausybės siekiant pažaboti smurtą, prasiveržiantį per jau keturis mėnesius trunkančius protestus už demokratiją.
Šeštadienį įsigaliojęs draudimas išprovokavo naujų susirėmimų ir naikinimo bangą šioje pusiau autonominėje Kinijos teritorijoje. Penktadienį vakare ne tarnyboje buvęs policininkas gindamasis iš tarnybinio ginklo pašovė į šlaunį protestavusį paauglį.
Pasak įstatymų leidėjo Denniso Kwoko, Aukštesnysis Teismas atsisakė įšaldyti draudimą dėvėti kaukes, bet sutiko vėliau šį mėnesį išnagrinėti 24 parlamentarų pateiktą skundą dėl Honkongo lyderės Carrie Lam sprendimo pasitelkti specialiuosius įgaliojimus, leidusius jai imtis tokios priemonės apeinant parlamentą.
Spaudžiamos lyderės teigimu, draudimas dėvėti kaukes, leidžiančias radikaliems protestuotojams slėpti savo tapatybę, būtinas norint užkirsti kelią išplitusiam smurtui, „pusiau paralyžiavusiam“ miestą.
Neramumai Honkonge laikomi didžiausiu iššūkiu Kinijos prezidentui Xi Jinpingui nuo 1997 metų, kai buvusi kolonijinė valdytoja Didžioji Britanija perdavė miestą Pekinui.
Po naktinio siautėjimo šeštadienį buvo uždaryta daugelis prekybos centrų, parduotuvių bei visas metropoliteno ir traukinių tinklas MTR. Maždaug pusė iš 94 miesto metropoliteno stočių sekmadienį atsidarė, bet daugelis prekybos centrų, ypač Kozvej Bėjaus prekybos rajone, liko uždaryti, tūkstančiams nepaklusnių protestuotojų su skėčiais ir kaukėmis surengus eiseną.
Vyriausybės kritikai nuogąstauja, kad pasitelkus Nepaprastosios padėties potvarkį, suteikiantį C. Lam teisę imtis bet kokių nepaprastosios padėties priemonių, bus paruošta dirva imtis tolesnių drakoniškų priemonių. Šiuo įstatymu 1922 metais pasinaudojo buvusi kolonijinė valdžia, malšindama jūreivių streiką, o praėjusį kartą teisės aktas buvo pasitelktas 1967 metais slopinant riaušes.
C. Lam neatmetė galimybės imtis papildomų priemonių, jei smurtas tęsis.