• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienas Honkongo viešbutis, minėdamas „Titaniko“ katastrofos 100-ąsias metines, savo svečiams siūlys paskanauti patiekalų iš laivo meniu.Tarp jų bus ir šampano butelis, iškeltas iš laivo nuolaužų, praneša naujienų agentūra AFP. Aštuoni vakarienėje dalyvausiantys asmenys už 10 patiekalų puotą sumokės po beveik 2 tūkst. JAV dolerių, teigė vyriausiasis restorano virėjas Philippe Orrico.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarienės pažiba bus butelis „Heidsieck & Co Monopole Gout Americain vintage 1907“, 1998 metais iškeltas iš vandenyno gelmių ir viešbučio įsigytas už daugiau kaip 11 tūkst. JAV dolerių.

REKLAMA

„Vieną dieną tyrinėjau visokius senus meniu, kuriuos galėtume panaudoti, ir aptikau „Titaniko meniu. Jį išsaugojo kažkuris pirmosios klasės keleivis. Šiais metais pagalvojome, kad būtų įdomu ir linksma meniu atkurti, nes minimos 100-osios laivo katastrofos metinės“, – pasakojo P. Orrico.

REKLAMA
REKLAMA

Vakarienė prasideda nuo austrių degtinės padaže, toliau – „Olga“ sultinys su eskalopais, ant silpnos ugnies kepta lašiša, skrudinta vištiena ir ėriena su mėtiniu padažu, punčas ir Waldorfo pudingas su ledais.

„Šis meniu įdomus tuo, kad tai degustavimo meniu pradžia. Toks meniu tuo metu buvo gana naujas dalykas“, – kalbėjo P. Orrico.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Įdomu pamatyti, kad po 100 metų meniu yra daugiau daržovių. Prieš tai buvo daugiau mėsos, daugiau žuvies. Tačiau meniu struktūra ir receptai išliko tokie patys“, – sakė jis.

Anot vyriausiojo virėjo, ruošiant vakarienę, bus laikomasi originalių receptų, tačiau porcijos bus sumažintos, kad atitiktų šiuolaikinį skonį.

REKLAMA

„Receptai yra lygiai tokie patys, patiekalas po patiekalo, tik mažesnėmis porcijomis. Anksčiau porcijos būdavo didžiulės, pietūs trukdavo labai ilgai. Nesu tikras, ar dabar žmonės tam pasirengę“, – teigė P. Orrico.

Surasti tikslius patiekalų receptus buvo daug lengviau nei atkurti prabangią laivo atmosferą, pridūrė jis.

REKLAMA

„Buvo tikras iššūkis rasti visą informaciją ir atkurti atmosferą, padaryti ją kuo autentiškesnę. Taigi bandėme surasti informacijos apie tai, kaip buvo padengti stalai, apie vyną, taures, sietynus, svečių pavardes“, – pasakojo P. Orrico.

Vakarienę patieks padavėjai, dėvintys tokias pačias uniformas, kaip ir „Titanike“, svečiai valgys iš kiniško porceliano lėkščių, kurios įsigytos iš anglų porceliano gamintojo „William Brownfield & Sons“.

Manoma, kad laive, kuris per pirmąją kelionę įsirėžė į ledkalnį ir 1912 metų balandžio 15 dieną nuskendo, buvo aštuoni jūreiviai iš Honkongo.

Per nelaimę žuvo daugiau kaip 1,5 tūkst. žmonių, tik 700 – daugiausiai moterims ir vaikams, pavyko išsigelbėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų