6 metų berniukas, kuris nacių okupuotoje Lenkijoje tapo Holokausto auka, „naujam gyvenimui“ buvo prikeltas socialiniame tinkle „Facebook“. Henio Zytomirskio profilis buvo sukurtas jo gimtojo Liublino miesto gyventojų iniciatyva. Taip esą siekiama įkvėpti virtualios gyvybės į pavogtą šio berniuko vaikystę.
1942 metais Henio ir jo tėvas Szmuelis buvo išsiųsti į Maidaneko mirties stovyklą. Manoma, kad jie ten mirė 1943 metų pradžioje.
„Facebook“ ir „MySpace“ socialinių tinklų vartotojai dažnai kuria atminimo puslapius savo mirusiems draugams ir šeimos nariams. Tačiau iniciatyva kurti jau seniai mirusio asmens profilį yra gana retas įvykis. Iniciatoriai teigia, kad taip siekiama išsaugoti berniuko atminimą.
Henio „Facebook“ tinkle jau turi 3 tūkst. „draugų“. Henio vardu įrašus rašo Izraelyje šiuo metu gyvenanti jo pusseserė Neta Zytomirski Avidar. „Henio buvo nacių veiksmų liudininkas ir auka. Kadangi buvo nužudytas, jis niekada negalėjo paskelbti savo liudijimo. Mes bandome nuspėti, kas galėjo būti skelbiama jo liudijime“ - teigia pusseserė.
Tačiau ne visi palankiai žvelgia į tokią iniciatyvą. Liublino Marijos Curie-Skladowskos universiteto istorikas Adamas Kopciowskis teigia, kad tokie veiksmai tėra tik „prieš 70 metų mirusio vaiko išnaudojimas“. Jis teigia, kad niekas negali nuspėti, ką ir kaip būtų kalbėjęs Henio, jei būtų likęs gyvas.