Ir štai 1947 metais pradedančiojo aktorė Elizabeth Short buvo nužudyta pagal visus naujojo žanro kanonu. Nežinomas nusikaltėlis moterį supjaustė perpus ir peiliu nupiešė jai šypseną iki ausų. Žiniasklaida auką praminė Juoduoju jurginu – ne veltui, nes paskutinius savo gyvenimo metus E. Short atrodė kaip tipiška film noir herojė. Ji buvo išbalusi, nešiojo juodus rūbus, su nerimu laukė kažko neišvengiamo ir nuolatos keitė gyvenamąsias vietas, tarsi norėjo nuo kažko pabėgti. Žmogžudystė liko neatskleista.
Paraleliai su film noir vystėsi trileris. Fritzas Langas, Alfredas Hitchcockas ir kiti legendiniai režisieriai kūrė filmus, sukeliančius plataus diapazono emocijas: nuo nedidelio nerimo iki tikros baimės. Režisieriai vis dažniau eksperimentavo su mistika, ir su laiku nejuokingi sutapimai pradėjo persekioti pačius kinematografus.
1968 metais Romanas Polanski į ekranus išleido vieną iš kraupiausių trilerių istorijoje – „Rozmari kūdikis“. Filme pagrindinė herojė, kurią vaidino Mia Farrow, Franko Sinatros žmona, patenka į šėtoniško sąmokslo pinkles, kurio tikslas – kad moteris pagimdytų paties šėtono vaiką. 1969 metų rugpjūčio 9 dieną R. Polanski žmona Sharon Tate, buvusi aštuntą mėnesį nėščia, buvo žvėriškai nužudyta Charleso Mansono pasekėjų. Pats Ch. Mansonas save buvo paskelbęs Jėzumi-šėtonu.
Tuo kraupūs sutapimai nesibaigė. 1972 metais Sarah Miles ir Burtas Reynoldsas vaidino filme „Žmogus, mylėjęs Šokančią katę“. Pagal siužetą „geras banditas“, kurį vaidino B. Reynoldsas, turėjo apginti S. Miles heroję nuo niekšo. Netrukus istorija pasikartojo gyvenime. Filmavimo metu S. Miles vadybininkas Davidas Whitingas sukėlė skandalą ir grasino jai susidorojimu. Aktorė pasislėpė B. Reynoldso apartamentuose, o ryte sužinojo, kad D. Whitingas nusižudė.
Kita tragiška paslapčių ir keistų sutapimų kupina tragiška istorija įvyko 1981 metų lapkričio 29 dieną su Natalie Wood, gimusia kaip Natalija Nikolajevna Zacharenko. Jis gimė rusų emigrantų šeimoje, puikiai kalbėjo rusiškai ir buvo stačiatikė. Tą lemtingą naktį jos vyras, aktorius Robertas Wagneris, ir paskutinio jos filmo partneris Christopheris Walkenas išplaukė į jūrą su jachta „Nuostabumas“. Jachtos pavadinimas keistai sutapo su filmo „Nuostabumas žolėje“, atnešusio N. Wood pirmą Oskarų nominaciją, pavadinimu. Tai vėliau buvo minima kaip savotiškas ženklas. Visi trys įlipo į jachtą gerokai apgirtę. Taip pat yra duomenų, kad R. Wagneris ir Ch. Walkenas gerokai riejosi dėl Natalie – aktorės vyras neva manė, kad Ch. Walkenas nori įsitempti ją į lovą. Kitais duomenimis, R. Wagneris pats susipyko su Natalie. Kaip ten bebūtų, naktį N. Wood dingo iš jachtos kartu su pripučiama valtimi, o naktį jos kūną rado vandenyje.
Aktorės mirtis buvo nurašyta kaip nelaimingas atsitikimas, tačiau vėliau paaiškėjo kai kurios keistos aplinkybės. Pavyzdžiui, jachtos kapitonas Dennisas Davernas po 30 metų pareiškė, kad R. Wagneris, sužinojęs apie žmonos dingimą, uždraudė įjungti avarines jachtos šviesas, o moteris vardu Marilyn Wayne pareiškė, kad tąnakt girdėjo iš vandens pusės moters riksmus. Vėliau, pasak jos, kažkoks vyras rėkė: „Mes ateiname tavęs“. Po to moters balsas dar buvo girdimas apie 15 minučių.
N. Wood mirtis tapo eiline tamsia Holivudo paslaptimi, tačiau turbūt paslaptingiausia iš Holivudo tragedijų įvyko 1993 metų kovo 31 dieną fantastinio trilerio „Varnas“ filmavimo metu. Filmas pasakoja apie indėną, prisikėlusį iš mirusiųjų, kad susidorotų su satanistais. Pagrindinio vaidmens atlikėjas Brandonas Lee, legendinio Bruce‘o Lee sūnus, buvo sužeistas iš pistoleto filmavimo metu. Pistoletas buvo užtaisytas tuščiomis kulkomis, tačiau vamzdyje buvo įstrigusi tikra kulka, kuri ir pataikė į aktorių. B. Lee mirė ligoninėje, o filmas, kurį supo prakeiksmo aura, tapo tikru hitu.
Holivudo psichopatai
Su laiku kartu su mistiniais trileriais į madą atėjo ir psichologiniai. Tokie filmai dažnai pasakodavo apie žmonės su psichiniais sutrikimais, įskaitant pavojingus psichopatus ir žiaurius maniakus. Siužeto pagrindas daugeliu atveju buvo seksualiniai iškrypimai ir psichozės, išsivysčiusios jų pagrindu. Žinoma, savo psichopatai atsirado ir Holivude. 1979 metais „Playboy“ žurnalo mergina tapo Dorothy Stratten – jauna blondinė, atvykusi iš Kanados. Į sėkmę Dorothy atvedė jos vyras ir vadybininkas Paulas Snideris.
D. Stratten labai pamėgo „Playboy“ savininkas Hugh Hefneris, ir netrukus ji pradėjo vaidinti kine. Kartą H. Hefnerio namuose Dorothy susipažino su žymiu režisieriumi Peteriu Bogdanovichiumi, ir jis, žinoma, ją įsimylėjo. P. Bogdanovichius pasipiršo merginai – jis sutiko palikti P. Sniderį, bet jis nesiruošė jos paleisti. 1980 metų rugpjūčio 14 dieną P. Snideris nužudė 20-metę Dorothy, išprievartavo jos lavoną ir nusišovė.
Nuo to laiko pavojingi bepročiai tapo tikra Holivudo bendruomenės „mada“. 1981 metų kovo 30 dieną buvo šaudyta į buvusį aktorių Ronaldą Reaganą. Psichiškai nesveikas Johnas Hinckley, įsimylėjęs jauną aktorę Jodie Foster, norėdamas atkreipti jos dėmesį nusprendė nužudyti JAV prezidentą. R. Reaganas išgyveno, o J. Hinckley buvo paskirtas gydymas iki gyvos galvos. 1982 metais Arthuras Jacksonas peiliu sužeidė aktorę Theresą Saldaną. Užpuolikas manė, kad Th. Saldana mirs, o jį nubaus mirties bausme – ir tuomet jis susitiks danguje ir amžinai vienas kitą mylės. 1989 metais 19-metis Robertas Bardo ėmė persekioti 21 metų aktorę Rebeccą Schaeffer. Psichopatas užvertė ją keistais meilės laiškais, nors ji į kiekvieną iš jų atsakė mandagiu „ne“. Vyras ją visada sekė. Galiausiai, sužinojęs jos gyvenamąją vietą, R. Bardo nuvyko pas ją su pistoletu kišenėje. Kai R. Schaeffer atidarė duris, R. Bardo ją nušovė.
Pavojingi „stalkeriai“ ne visada ateidavo į Holivudą iš šalies. 1997 metais 31 metų Johnatanas Normanas bandė susitikti su Stevenu Spielbergu, kad parodytų jam savo scenarijų, kuriame buvo pasakojama, kaip vienas vyras išprievartavo kitą. Scenarijus taip įkvėpė scenaristą, kad jis nusprendė išprievartauti S. Spielbergą, stebint jo žmonai. Maniaką suėmė prie Spielbergų namų. Jis turėjo lipnios juostos, antrankius, kanceliarinį peilį ir skutimosi peiliukų. Nepaisant to, kad plano realizavimas žlugo, J. Normanas buvo įkalintas iki gyvos galvos.