• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praėjęs savaitgalis penkiolika metų veikiančiam Sasnavos aerodromui tapo istorinis – jame kas keletas minučių leidosi iš Lenkijos atskridę lėktuvai, o kai nutūpė visi, paaiškėjo, kad jų – net 16.

REKLAMA
REKLAMA

Tiek lėktuvų vienu metu nusileidusių Sasnavoje dar nebuvo buvę, juolab atskridusių iš užsienio.

REKLAMA

Lenkų viešnagę nuosavais lėktuvais Lietuvoje surengė Varšuvoje gyvenantis Lenkijos verslininkas Stanislovas Tolwinskis. „Man priklauso 5 asmeniniai lėktuvai, esu Kentžyno aerodromo savininkas, ten veikiančio aeroklubo „Ežerų kraštas“ pirmininkas, -pasakojo S. Tolwinskis. – Jau keletą metų siekiu, kad Lietuva ir Lenkija – dvi kaimyninės šalys – pradėtų pasikeitimą lėktuvais atskrendančių turistų grupėmis. Žinome, kad Marijampolės aeroklube yra geros parašiutizmo tradicijos, čia galima rengti komercinius šuolius. Lenkijoje turime istorinių objektų, kurie turėtų būti patrauklūs iš Lietuvos atskrendantiems turistams“.

REKLAMA
REKLAMA

S. Tolwinskis neslepia, kad norėtų, jog turistai atskristų į Kentžyno aerodromą  ir lankytųsi  vos už kelių kilometrų Antrojo pasaulinio karo metu veikusioje Hitlerio vadavietėje „Vilko guolis”.

Kentžyno aerodromą dar prieškaryje buvo pradėję įrenginėti vokiečiai, nes Kentžynas – buvęs Prūsijos miestas Rastenbergas. Šalia jo ir buvo įrengta slaptoji vadavietė, į kurią nuolat atskrisdavo Vokietijos karo vadai. Rusų žvalgyba karo metais taip ir nesusekė „Vilko guolio“ vietos, o aerodromas nė karto nebuvo bombarduotas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Varmijos – Mozūrijos vaivadija garsėja savo gražiais ežerais ir puikia gamta, tačiau čia vieni blogiausių kelių visoje Lenkijoje, - sakė S. Tolwinskis. – Aš nusprendžiau, kad į mūsų kraštą reikia pritraukti atskrendančius lėktuvais turistus.“

REKLAMA

Naudos iš bendradarbiavimo turėtų ir Marijampolės aeroklubas – jo viršininkas Alvydas Danilaitis sakė, kad rengiant komercinius lenkų parašiutininkų šuolius būtų galima uždirbti.

S. Tolwinskis pasakojo, kad Lenkijoje vis daugiau žmonių įsigyja asmeninius lėktuvus. Kai jis pakvietė lenkus lakūnus skristi į Lietuvą, iš pradžių norinčių nebuvo daug. Vėliau susidarė 16 lėktuvų eskadrilė. Lenkai pirmiausiai nusileido Sasnavoje, čia derino būsimą sutartį dėl skraidymų tarp Sasnavos ir Kentžyno aerodromų.

Liucija Burbienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų