Įgyvendinant hipotekos registro vystymosi koncepciją, šiandien teisingumo ministras Petras Baguška susitiko su Centrinės hipotekos įstaigos vadovu A. Baronu ir aptarė Hipotekos skyrių funkcijų perdavimo Centrinei hipotekos įstaigai ir kitus aktualius hipotekos klausimus, pranešė Teisingumo ministerija.
Šiuo metu mūsų šalyje veikia 15 Hipotekos skyrių prie apylinkių teismų, kurių steigėjas yra Teisingumo ministerija. Hipotekos skyrių darbuotojus į darbą priima teismų pirmininkai, faktiškai bei dėl anksčiau galiojusių Teismų įstatymo nuostatų, Hipotekos skyriai šiuo metu yra laikomi teismų struktūriniais padaliniais, tačiau, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, šiuos skyrius steigia ir atlyginimus darbuotojams moka Teisingumo ministerija.
Susitikime nuspręsta, kad šiuo metu taikoma Hipotekos skyrių steigimo, jų išlaikymo tvarka turi būti koreguojama, šių skyrių funkcijas perduodant Centrinei hipotekos įstaigai. Susitikimo metu taip pat aptarti teisės aktų tobulinimo klausimai.
Hipotekos registro vystymosi koncepcija yra parengta siekiant iš esmės pakeisti esamą hipotekos (įkeitimo) registravimo, išieškojimo iš įkeisto turto modelį. Įgyvendinus koncepcijos nuostatas, siekiama, kad duomenys Hipotekos, Turto arešto aktų registrams būtų teikiami ir tvarkomi elektroniniu būdu. Koncepcijoje numatyta, kad hipotekos registravimo ir išieškojimo iš įkeisto turto procese bus atsisakyta hipotekos teisėjų instituto, taip pat hipotekos skyrių. Hipotekos skyriai, koncepcijos įgyvendinimo laikotarpiu, bus pertvarkyti į Centrinės hipotekos įstaigos teritorinius padalinius. Toks pertvarkymas leis užtikrinti adekvačią šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose įtvirtintą kreditorių teisių apsaugos sistemą, įgyvendinti "vieno langelio" principą, sakoma pranešime.