Per pirmąją prezidentinę Baracko Obamos kadenciją 2009-2013 metais buvusi valstybės sekretorė H.Clinton, daug vilčių teikianti demokratų pretendentė dalyvauti prezidento rinkimuose, ketvirtadienį atvyko į labai lauktą apklausą Atstovų rūmų komitete, kuris nagrinėja išpuolio Bengazyje 2012 metais aplinkybes, kuriomis žuvo keturi amerikiečiai, tarp kurių buvo ir JAV ambasadorius Christopheris Stevensas.
„Esu čia, kad pagerbčiau tų keturių vyrų tarnybą“, – pareiškė H.Clinton šio posėdžio pradžioje. Ambasadorius Libijoje Ch.Stevensas, kuris žuvo per 2012 metų išpuolį Bengazyje, „suprato, kad mes niekada neužkirsime kelio kiekvienam terorizmo išpuoliui ir tobulai neužtikrinsime saugumo, tačiau mes neišvengiamai turime prisiimti tam tikrą riziką, kad apgintume savo šalį ir interesus“, sakė H.Clinton išpuolį tiriančiai komisijai.
Vadinamasis Bengazio komitetas yra labai prieštaringas; jame esantys respublikonai tikisi juo pasinaudoti, siekdami pažeisti H.Clinton poziciją prezidneto rinkimų kampanijoje. H.Clinton paragino šį komitetą atsisakyti šališkumo.
„Mano iššūkis jums, komiteto nariai, yra toks pats, kokį metu pati sau“, – sakė H.Clinton, kreipdamasi į komiteto narius. „Būkime verti to pasitikėjimo, kurį gavome iš Amerikos žmonių. Jie tikisi, kad mes vadovausime, išmoksime geras pamokas, pakilsime virš šališkumo ir sieksime valstybės valdymo meno“, – kalbėjo ji.
H.Clinton Kongreso komitetui, tiriančiam 2012 metais Bengazyje surengtą išpuolį prieš JAV ambasadą,dar pareiškė prisiimanti atsakomybę už šią tragediją. „Aš prisiimu atsakomybę už tai, kas įvyko Bengazyje“, – sakė demokratų pretendentė į prezidento postą komitetui, nagrinėjančiam Libijoje buvusį išpuolį, per kurį žuvo keturi amerikiečiai, tarp kurių buvo ir ambasadorius Ch.Stevensas.
„Aš jaučiau atsakomybę už visus 70 tūkst. asmenų, dirbančių Valstybės departamente ir USAID (JAV Tarptautinio vystymo agentūroje). Aš žiūriu į tai labai rimtai“, – pridūrė H.Clinton.