BBC žurnalistas Hugo Bachega interviu metu „Hamas“ atstovo paklausė, kaip jis galėtų paaiškinti žiaurias daugiau nei 1400 izraeliečių, kurių dauguma buvo civiliai gyventojai, spalio 7 dienos žudynes.
G. Hamadas atsisakė pripažinti, kad jo atstovaujama teroristinė grupuotė sąmoningai taikėsi į civilius gyventojus, nepaisant daugybės įrodymų, įskaitant pačių teroristų užfiksuotus vaizdo įrašus. Jis teigė, kad išpuolis buvo „karinė operacija“, skirta tik kariškiams.
„Hamas“ atstovas tik pakartojo pasakojimą, kad civilių žūtys buvo „konfrontacijos“ rezultatas, o ne iš anksto suplanuotos.
„Nebuvo įsakymo žudyti civilius gyventojus. Teritorija ten labai plati, yra daug žmonių, vyko susirėmimai ir susišaudymai. Galiu jums pasakyti, kad neturėjome jokio ketinimo ar sprendimo žudyti civilius gyventojus“, – tvirtino jis.
„Tai ne konfrontacija, jūs įsilaužėte į namus“, – sureagavo žurnalistas.
„Galiu jums pasakyti, kad neturėjome jokio ketinimo ar sprendimo žudyti civilius gyventojus“, – toliau kalbėjo „Hamas“ pareigūnas.
Žurnalistui tęsus interviu ir paklausus, kaip G. Hamadas pateisina „miegančių žmonių žudymą“, pastarasis nuėmė prie švarko pritvirtintą mikrofoną, sviedė jį į šalį ir pasakė: „Noriu nutraukti šį interviu“.
Spalio 7 dieną „Hamas“ ginkluoti užpuolikai prasiveržė pro stipriai įtvirtintą Gazos Ruožo sieną su Izraeliu ir, žydų valstybės duomenimis, nužudė daugiau kaip 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.
Izraelis į atakas atsakė nesiliaujančiu Gazos Ruožo bombardavimu.
„Hamas“ kontroliuojama sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad Palestiniečių teritorijose nuo išpuolio prieš Izraelį žuvo 7 326 žmonės.
Izraelis taip pat įvedė paralyžiuojančią Gazos Ruožo anklavo apsiaustį, dėl kurios jo gyventojams labai trūksta maisto, vandens ir degalų.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.