Europos Tarybos prezidentas Hermanas Van Rompuy pareiškė, kad jis norėtų aiškesnės „hierarchinės“ struktūros tarp Europos Sąjungos (ES) institucijų ir valstybių narių, kurios palengvintų sprendimų priėmimą esant krizinei padėčiai, pvz. euro zonos krizei.
H. Van Rompuy mano, kad ES reikėtų įsteigti tam tikrą antikrizinį kabinetą, nes dabar yra „per daug žaidėjų“, kurie bando savomis jėgomis spręsti krizinius klausimus.
„Tai tikrai yra problema,“ – pareiškė Van Rompuy.
Taip vadinamą antikrizinį kabinetą galėtų sudaryti pats Van Rompuy, Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso ir Europos Centrinio banko vadovas Jean-Claude Trichetas.
Šis pasiūlymas kilo po Graikijos krizės, kuri atskleidė su kokiomis problemomis susiduria euro zonos šalys.
Ir nors Graikija gavo 750 mln. paramos pakėtą, tačiau yra plačiai sutariama dėl būtinybės griežtinti euro zonos taisykles.
Vokietija, kuri buvo priversta skirti didžiausią finansavimo dalį, kas sukėlė didelį nepasitenkinimą tarp eilinių vokiečių, pasiūlė griežtesnės kontrolės taisykles įtraukti ir į Lisabonos sutartį.
Tačiau keisti sutarties nenori ne tik kai kurios valstybės narės, bet ir J.M. Barroso bei H. Van Rompuy.
Europos Komisijos vadovas antradienį kritikavo Vokietijos vyriausybę dėl nepakankamų pastangų remiant krizės žlugdomą eurą.
"Pastaraisiais metais tik nedaugelis Vokietijos politikų paaiškino visuomenei, kiek svarbus Vokietijai yra euras", - sakė J.M.Barroso.
H. Van Rompuy pažymėjo, kad būtina pradėti ne naujas diskusijas dėl sutarties, bet griežčiau vertinti euro zonos šalių veiksmus, kurios iki šio liko nenubaustos.