• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors šachmatai Lietuvoje yra nepelnytai primiršti ir sulaukia mažai visuomenės ir žiniasklaidos dėmesio, savaitę trukęs tarptautinis elitinis turnyras „LŽŪU taurė- 2009” teikia vilčių, kad padėtis pamažu pasikeis.

REKLAMA
REKLAMA

Penktadienį pasibaigusį aukšto lygio turnyrą (keturi iš keturiolikos dalyvių - didmeistriai) laimėjo kaunietis didmeistris Šarūnas Šulskis. Jo ir kitų meistrų kovas atidžiai stebėjo ne tik Lietuvos, bet ir Europos šachmatų gerbėjai. Mat visos partijos buvo tiesiogiai transliuojamos internetu.

REKLAMA

Į didmeistrių ir meistrų turnyrą „LŽŪU taurė - 2009“ atvyko daugkartiniai Lietuvos čempionai tdm Š.Šulskis (ELO reitingas 2559), tdm V.Mališauskas (ELO reitingas 2489), Latvijos čempionas tdm N.Miezis (ELO reitingas 2572) bei Latvijos trečioji lenta tm A.Neikšans (ELO reitingas 2478), legendinis suomių tdm Heikki M. J.Westerinen (ELO reitingas 2362) bei 7 meistrai.

REKLAMA
REKLAMA

Organizatoriai tikisi, kad turnyras taps tradiciniu ir masiškesniu. Į jį ateityje siekiama įtraukti ir jaunuosius šachmatininkus, kurie galės išmėginti jėgas su varžovais iš kitų šalių, gyvai stebėti kaip žaidžia didmeistriai.

Vieno iš organizatorių FIDE meistro Henriko Asausko teigimu, turnyras „LŽŪU taurė- 2009” pavyko puikiai - nugalėtojai paaiškėjo tik po atkaklių ir įdomių kovų. Turnyre gerai pasirodė ir jaunasis Lietuvos šachmatų talentas trylikametis Tomas Laurušas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Baigėsi Tarptautinis elitinis šachmatų turnyras „LŽŪU taurė- 2009”. Trumpai papasakokite apie turnyrą, - Valstietis.lt paprašė H.Asausko.

- Savaitę trukusiame turnyre dalyvavo tik keturiolika dalyvių, visi jie - kviestiniai. Taip norėjome užtikrinti labai labai aukštą varžybų lygį. Turnyro lygį pabrėžia tai, kad dalyvavo keturi didmeistriai. Užsienio šalis atstovavo septyni šachmatininkai iš Latvijos, Suomijos, Danijos ir Belgijos.

REKLAMA

Po Nepriklausomybės atkūrimo tokio lygio turnyro Lietuvoje dar nebuvo. Turnyro iniciatoriai - buvę Lietuvos žemės ūkio universiteto studentai Henrikas Asauskas ir Vytautas Vaznonis.

- Kas tapo turnyro nugalėtojais? Ar buvo staigmenų, netikėtumų?

- Pirmą vietą laimėjo daugkartinis Lietuvos čempionas Šarūnas Šulskis. Antrą vietą - latvis Normunds Miezis, trečią - Arturs Neiksans. Danas Andreas Skytte Hagen įvykdė tarptautinio meistro normatyvą. Visi rezultatai yra paskelbti svetainėje www.0-0-0.lt.

REKLAMA

Iki paskutinio turnyro rato buvo sunku prognozuoti kas taps nugalėtoju. Net stipriausi žaidėjai keletą kartų, jei taip galima sakyti, atsitiktinai išvengė pralaimėjimų. Tiek Š.Šulskis, tiek N.Miezis tik savo įgūdžių dėkai išvengė pralaimėjimų.

Trylikametis Tomas Laurušas kaip lygus su lygiais žaidė su didmeistriais. Ir su Š.Šulskiu jis sužaidė lygiosiomis. T.Laurušas pasižymi geromis fizinėmis savybėmis - ištverme, motyvacija, užsidegimu, nebloga atmintimi, geru skaičiavimu į priekį. Jį pastebėjo Šarūno Šulskio vaikystės treneris Laimutis Šolys. Jį treniruoja asmeniškai, kartais net keletą kartų per savaitę. Tikimės, kad ateityje jis taps didmeistriu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Ar šachmatai yra populiarus sportas Lietuvoje ir pasaulyje šiandien?

- Tai priklauso nuo šalies. Lietuvoje - ne. Tačiau pažvelgus į kaimynines šalis - Lenkiją, Baltarusiją, situacija visai kitokia. Lenai organizuoja didelius įvairaus lygio Europos čempionatus. šachmatai labai populiarūs ir Ukrainoje, Rusijoje, Armėnijoje. Mums buvo sunku rasti rėmėjų šiam turnyrui. Tikimės, kad jis taps tradiciniu, masiškesnius ir sulauks daugiau dėmesio.

Šarūnas Bulota

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų