• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Hidrometeorologams prognozavus pavasarinį potvynį kitą savaitę, ne gyvybės draudimo bendrovė BTA sulaukė gausybės klientų, norinčių drausti savo turtą nuo šios rizikos, skambučių. Prognozuojama, kad potvynis bus didesnis už vidutinį daugiametį.

REKLAMA
REKLAMA

„Draudimo žalų statistika rodo, kad kiekvienais metais pavasarį nuo 10 iki 30 proc. daugėja žalų dėl upių, ežerų ar kitų vandens telkinių patvinimo. Šiemet kaip niekad daug sniego iškrito balandžio pradžioje, o staigiai atšilus orams ir palijus intensyviai ims tirpti sniegas, todėl vanduo daugumoje Lietuvos upių gali gerokai pakilti“, – teigia BTA Turto draudimo vadovaujančioji specialistė Dalia Strazdienė. Specialistės teigimu, daugėjant gamtinių anomalijų – audrų, liūčių ir potvynių – natūralu, kad gyventojai vis daugiau domisi būsto draudimu. Yra dalykų, kurių nepakeisi. Namo atėjus potvyniui nepatrauksi. Tačiau galima supilti pylimą bei taip atsitverti nuo vandens. Gyvenantiems šalia vandens telkinių D. Strazdienė rekomenduoja patikrinti savo namų valdos teritoriją, vertingus daiktus perkelti į saugesnę vietą, automobilius laikyti aukštesnėje vietoje.

REKLAMA

Kaip teigia ekspertė, vertėtų ištuštinti namų rūsius, žemoje vietoje stovinčius ūkinius pastatus, brangesnius daiktus, ypač techniką, perkelti iš rūsio į kitą vietą. Ši taisyklė ypač tinka vasarnamiuose ar kituose ne nuolat gyvenamuose pastatuose paliktam per žiemą turtui. Baldus, televizorius, sodo, daržo techniką savininkai dažnai suneša į rūsį ir tuomet potvynis pridaro ypač daug nuostolių. Jei jau matyti, kad potvynis sems namą ir reikia evakuotis, tokiu atveju būtina išjungti elektrą, užsukti vandens, dujų čiaupus, o daiktus, kurie gali būti sugadinti vandens, sukelti į viršutinius aukštus.

REKLAMA
REKLAMA

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, potvynio laukiama balandžio 14–17 d. Paprastai pavasariniai potvyniai prasideda kovo pabaigoje, tačiau dėl vėsių orų šiemet jis bus vėlyvas. Sinoptikų teigimu, staigus atšilimas ir lietus lems intensyvų sniego tirpimą, todėl vanduo daugumoje Lietuvos upių turėtų gerokai pakilti. Didžiausias potvynis prognozuojamas Dauguvos baseino upėse, Nemuno žemupyje vanduo gali užlieti 20–22 tūkst. hektarų plotą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sinoptikų duomenimis, Lietuvoje per metus įvyksta vidutiniškai trys gamtos stichinės nelaimės – audros, potvyniai, liūtys ar sausros. Artėjant šiltesniam metų laikui, fiksuojama daugiau gamtos sukeltų nelaimių. Remiantis BTA statistika, kiekvienais metais gamtinių jėgų sukeltų įvykių taip pat daugėja. Pernai bendrovė užfiksavo 186 gamtos jėgų sukeltus įvykius, arba 60 proc. daugiau nei 2011 m. Atitinkamai BTA pernai du kartus dažniau mokėjo išmokas bei atlygino daugiau žalų dėl gamtinių jėgų sukeltų nuostolių. Daugiausiai įvykių BTA fiksuoja Vilniuje, Kaune bei Panevėžio mieste ir rajone.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų