O baseino lankytojai piktinasi, kad atidavus jį į privatininkų rankas baseine kils ir kainos.
Darbo dienos vidurys, o Palangos baseine pilna žmonių. Konkurencijos taryba paskelbė, jog savivaldybė 6 milijonus eurų miesto ir šalies biudžetui kainavusį baseiną perdavusi savo įmonei pažeidė konkurenciją. Tad baseiną Palanga dabar turi atiduoti į privataus verslo rankas.
„Palangos savivaldybė perduodama baseiną valdyti, teikti komercines paslaugas tame baseine savo įstaigai, pažeidė Konkurencijos įstatymą. Nes taip ji diskriminavo kitus ūkio subjektus, kurie irgi galėjo potencialiai užsiimti tokia veikla ir teikti tokias paslaugas“, – teigia Konkurencijos tarybos pirmininkas Šarūnas Keserauskas.
„Mes pastatome už savivaldybės, už gyventojų lėšas, už valstybės lėšas baseiną, ateina verslas, nieko neinvestavęs pasiima baseiną“, – piktinasi Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Konkurencijos tarybos raginimą baseiną perleisti privačiam verslui Palangos savivaldybė gavo dar šių metų pradžioje. Stengdamiesi objektą išlaikyti savo rankose politikai organizavo ir visuomenės palaikymo akcijas, paramą išreiškė ir į kurortą atvykę kitų miestų merai. Tačiau tris mėnesius nagrinėjusi šią situaciją Konkurencijos taryba savo pozicijos nepakeitė.
„Apmaudu yra, kad Konkurencijos taryba galimai per visą šį laikotarpį įrodė, kad negina viešojo intereso. O galimai ji gina verslo struktūras. Kurios iš esmės, kaip ne kartą esame minėję, kad baseinai Lietuvos koncesininkams pereina į vienas ir tas pačias rankas. Ir jie pereina beveik nemokamai, ir dar savivaldybės primoka“, – kalba Š. Vaitkus.
Savo ruožtu Konkurencijos taryba atrėžia, kad jokio kriminalo čia nėra. Tiesiog savivaldybė turi paskelbti viešą konkursą, o pateikę geriausią pasiūlymą baseiną ir valdys. Varžytis gali ir ta pati savivaldybės biudžetinė įstaiga. Jei toks konkursas būtų vykęs tik baseiną pastačius, dabar esą nereikėtų apie tai net diskutuoti.
„Arba jei niekas nebūtų susidomėjęs tokiomis sąlygomis, tai savivaldybė galėjo pavesti savo įstaigai šiaip ar taip jas teikti, kadangi nėra rinkoje ūkio subjekto galinčio tokiu būdu veikti“, – sako Š. Keserauskas.
Tad savivaldybei Taryba iškėlė reikalavimą – konkursą suorganizuoti per dvylika mėnesių, konkursas turi įvykti dabar. Tačiau baseino lankytojai vis tiek bijo, sako, jei konkursą laimės verslas, baseine kils kainos.
„Manau, kad nieko gero. Nes tarifai keisis. Ir į blogą pusę mums, kaip vartotojams. Tai ir vaikams bus sudėtingesnės sąlygos patekti čia treniruotis“, – sako baseino lankytojas Julijus.
„Verslas ką norės, tą galės daryti. O savivaldybė vis tiek, manau, prilaikys, kad žmonėms būtų pigiau. – O pajustumėt jei kainos kiltų? – Tai aišku, kiekvieną dieną jei eini, tai pajausi. Net jei ne kiekvieną, jei kartą į savaitę, vis tiek pajausi“, – kalba baseino lankytojas Edvinas.
Kad kainos kils, įsitikinęs ir Palangos meras.
„Nuo Palangos atidarymo pradžios jau apsilankė 80 tūkst. kartų moksleivių nemokamai. Žinome pavyzdžius, kada ateina privatus verslas – natūralu, jie siekia pelno ir tos kainos tikrai yra kitokios ir ne kiekvienas galėtų patekti į tą socialinį dalyką“, – tikina Š. Vaitkus.
Konkurencijos tarybos atstovai sako, kad skelbdama konkursą, savivaldybė gali nustatyti sąlygas – tarkim, kad vaikams paslaugos bus teikiamos nemokamai. Vis tik šį Konkurencijos tarybos sprendimą Palangos valdininkai skųs Lietuvos teismams ir reikalaus baseiną tiesiog palikti kurorto savivaldybei.