Mokykloje mūsų vaikai gauna daugybę informacijos, tačiau esminių dalykų, kurių jiems prireiks realiame gyvenime, mokymo programoje nėra.
Vienuolika Čarlzo D. Saikso suformuluotų tiesų pravers visiems, kurie turi vaikų, taip pat tiems, kurie patys kai kuriais atžvilgiais dar nesuaugo.
1. Gyvenimas neteisingas. Tai faktas.
2. Pasauliui nusispjaut į tavo savimonę ir savigarbą. Pasaulis laukia iš tavęs kokių nors pasiekimų iki tol, kol teiksis atkreipti dėmesį į tavo orumo jausmą.
3. Mažai įtikima, kad tau ims mokėti 40 tūkstančių per metus iškart po mokyklos baigimo. Tu netapsi kompanijos viceprezidentu, turinčiu limuziną ir vairuotoją, kol to neužsitarnausi.
4. Jeigu manai, kad tavo mokytojas griežtas ir reiklus, - palauk pažinties su savo bosu. Kitaip nei mokytojo, boso karjera priklauso nuo to, kaip tu susidoroji su savo užduotimis.
5. Šildyti sumuštinius "Mc'Donaldse" nėra orumą žeminantis darbas. Tavo protėviai bet kurį - netgi šitą - darbą pavadintų "gera proga".
6. Neskubėk kaltinti dėl kiekvienos savo nesėkmės tėvų. Nezirsk ir neįsijausk į nesėkmes, mokykis iš jų.
7. Iki tau gimstant tavo tėvai nebuvo tokie nuobodūs ir neįdomūs žmonės, kokie atrodo tau dabar. Jie tapo tokie dirbdami dėl tavo nerūpestingos vaikystės, skalbdami tavo drabužius ir klausydamiesi tavo nesibaigiančių kalbų apie tai, koks esi kietas. Todėl prieš vykdamas gelbėti Amazonės džiunglių, iš pradžių pabandyk susitvarkyti savo kambarį.
8. Tavo mokykloje atšauktas skirstymas į nugalėtojus ir "lūzerius", gyvenime - ne. Kai kuriose mokyklose neberašomi blogi pažymiai, leidžiama kiek nori kartų bandyti atlikti testą arba atsakyti į klausimą. Tai neturi nieko bendra su tuo, kas vyksta gyvenime.
9. Gyvenimas neskirstomas į semestrus ir jame nėra vasaros atostogų. Labai mažai darbdavių suinteresuoti padėti tau atrasti savąjį "aš". Tau teks tai daryti laisvalaikiu.
10. Nepainiok realaus gyvenimo su tuo, kurį rodo per televizorių. Gyvenime žmonėms daugiausiai laiko tenka praleisti ne kavinukėje, o darbo vietoje.
11. Palaikyk gerus santykius su "akiniuotais botanikais". Vienas iš jų ateityje greičiausiai taps tavo viršininku.
P.S. Šis tekstas priskiriamas Bilui Geitsui, nors jis niekada jo nerašė ir nesakė. Žodžiai, parašyti vieno žmogaus, buvo priskirti kitam, - tai dažnai pasitaiko interneto erdvėse.
Tikrasis autorius - Čarlzas D. Saiksas. 1996 metais leidinyje "San Diego Union Tribune" išspausdintas jo straipsnis vėliau buvo sutrumpintas ir išplatintas, o autorystė priskirta Bilui Geitsui.
Parengė Vilma Skiotienė, ve.lt