Šimtai tūkstančių žmonių Amerikoje priversti nakvoti po atviru dangumi, o pietus ruošti iš šiukšliadėžėse randamų gėrybių, tačiau tik keli jų tokį gyvenimą pasirenka savo noru. Vienas jų - Daniel Suelo, gimęs ir užaugęs itin konservatyvioje šeimoje, kurioje doleris buvo garbinamas kaip stabas.Jau dvylika metų vyras savo kišenėje neturėjo nei dolerio: savo namais šis vadina urvą Jutos valstijoje, o meniu - gamtos suteiktus turtus.
Amerikiečio odisėja prasidėjo prieš daugiau nei dešimtmetį, kai šis kelis mėnesius praleido Kanados miškuose. Grįžęs į Ameriką, jis išmetė paskutinius trisdešimt savo dolerių, pasą, vairuotojo pažymėjimą bei patrauką į Moab miestelį Jutos valstijoje.
Negana to, šis pasikeitė savo legalų vardą - Shellabarger - į Suelo, ispaniškai „dirvožemis“.
Kelerius metus Suelo miegojo parkuose, stovyklavietėse, leido naktis naujų pažįstamų namuose, kol galiausiai įsirengė urvą Arches nacionaliniame parke. Čia jis iš akmenų susirentė lovą.
Vyro istorija pasakoja knygoje „The Man Who Quit Money“, kurią parašė jo artimas bičiulis Mark Sundeen, kuris taip pat kelerius metus gyveno automobilyje.
„Mūsų visuomenė yra sukonstruota taip, jog tu tiesiog privalai turėti pinigų. Privalai būti kapitalizmo dalimi. Nelegalu jai nepaklusti, - kalbėjo Suelo. – Tačiau netikiu šia sistema - ji pernelyg skirsto žmones: į tuos, kurie turtingi, ir tuos, kurie pinigų neturi.
Aš nepaklustu šiai sistemai ir esu laimingas. Nepriimu nei maisto talonų, nei kitos vyriausybės paramos. Tikiu, jog galime išgyventi iš to, ką duoda mums gamta. Tai darau jau 12 metų".
Parengė K. Nemeikaitė pagal Dailymail.co.uk inf.