Sostinės pakraštyje esančią nedidelę gyvenvietę ištiko kone ekologinė katastrofa. Su vilniete Vilija apžiūrime jos privataus namo rūsį. Patalpa užsemta iki kelių, o ir kvapas riečia nosį. Moteris matuoja – vandens beveik keturiasdešimt centimetrų. Apatinė namo dalis patvino prieš keletą dienų. Žmonės įsitikinę - vanduo išsiliejo dėl sugadinto drenažo. Dabar Vilijos šeima ne tik suka galvą, kaip nusausinti rūsį, bet ir pasirūpinti buitiniais reikalais. Mat nešvarus vanduo jau prasisunkė iki geriamojo.
Štai ir kitoje gatvės pusėje gyvenantis ponas Antanas kviečia į savo rūsį. Čia situacija kiek geresnė, nes kartu su sūnumi garbaus amžiaus vyras vandenį nuolat išsiurbinėja. Visgi visas rūsys drėgnas, o kai kuriuos viduje buvusius daiktus teks išmesti. Kaimynai sako, kad ši stichija užklupo, kuomet statybinėmis atliekomis buvo užpilta netoliese esanti kūdra.
Štai čia galima pastebėti beveik pro visą gyvenvietę pratekanti upelį. Kaimynai tikina, kad būtent po to, kai naujo sklypo savininkas jį užvertė žemėmis, vanduo pradėjo veržtis į rūsius. Vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuota, kaip dar rugsėjį į kūdrą ir upelį išpilamos statybinės atliekos. Gyventojai matė, kaip keli sunkvežimiai per mažiausiai dešimt reisų vandens telkinį pakeitė neatpažįstamai. O čia matome, kaip galimai vienas iš atliekas vežusių darbuotojų į kūdrą dar įridena ir padangą. Sklypo, kuriame yra štai ši kūdra, savininkas šioje vietoje planuoja statyti gyvenamąjį namą. Žada griauti ir savivaldybės pastatytą vaikų žaidimų aikštelę. Vyras tikina, jog dar prieš vandens telkinio užpylimo darbus kalbėjosi su aplinkiniais. Esą gyvenvietėje nutiestas drenažas yra nelegalus, nepažymėtas jokiame detaliajame plane. Taigi siūlė gyventojams susimesti ir nusitiesti naujus vamzdžius ir juos užregistruoti. O šiukšlinimo griežtai nepripažįsta. Neigia, jog iš statybvietės čia buvo vežamos didelių gabaritų atliekos.
Pro žemes prasiveržęs upelis išplovė apatinį sluoksnį – jame akivaizdūs įrodymai, jog atvežtas ne tik smėlis.Aplinkosaugininkų teigimu į šį vandens telkinį buvo verčiamas ne tik molis ar žvyras, bet ir stambūs betono gabalai, asfalto nuoraižos.
Dėl tokios veiklos gali grėsti administracinė atsakomybė ir apvali bauda. Visgi suma gali gerokai išaugti, jei bus nustatyta, jog buvo užterštas ir geriamasis vanduo.
Plačiau apie tai TV3 reportaže