Pats žaidėjas yra užsiminęs, jog norėtų į aikštelę sugrįžti prieš „Visų žvaigždžių“ savaitgalį, kuris įvyks kitų metų vasario mėnesį bei rungtyniauti 2020 metų Tokijo olimpinėse žaidynėse.
Tačiau vienas gydytojas išreiškė nuomonę, kad K.Thompsonas jau nebebus toks, koks buvo, ir jam į aikštę derėtų sugrįžti tik po dvejų metų pertraukos.
„Prašau, pasidalinkite tai su Klay“, – sakė daktaras Timas Hewettas, kuris didžiąją karjeros dalį studijavo kelio biomechaniką Mayo klinikoje. „Tai nėra mano nuomonė, nors žmonės sako, kad yra ir kitų nuomonių. Ne, aš remiuosi mokslu ir faktais. Žmonės to nenori girdėti, tačiau tai nekeičia faktų, o faktai yra tokie, kad jis labai rizikuoja vėl patirti tokią traumą, jeigu sugrįš anksčiau nei dviejų metų laikotarpyje, o pirmuosius metus jis tikrai nebus toks pats žaidėjas“.
Nepaisant traumos, K.Thompsonas pasirašė penkerių metų, 190 mln. JAV dolerių kontraktą su „Warriors“, todėl turi gerą priežastį neskubėti.
Praleistu dvejus metus reikštų, kad „Warriors“ už nežaidžiantį krepšininką sumokėtų 68 mln. JAV dolerių, tačiau tai sumažintų galimybę ir vėl patirti tokią pačią traumą per likusį laiką.
Pasikartojanti trauma nutiko Jabari Parkeriui prieš dvejus metus. Tai užbaigė Josho Howardo ir Michaelio Reddo karjeros. Tai tik trys žmonės per pastarąjį dešimtmetį, tačiau buvo tik 31 kryžminių raiščių traumos, o tai jau yra 10 procentų.
Per beveik 25 metus NBA buvo 67 kryžminių raiščių traumos, o šešiems krepšininkams sugrįžus jos vėl pasikartojo – tai vėl beveik 10 procentų.
„Jeigu sugrįžti per 12 mėnesių arba tame laikotarpyje, traumos pasikartojimo rizika yra labai didelė. Rizika mažėja su kiekvienu papildomu mėnesiu. Jeigu tu esi 15 ar 20 mln. JAV dolerių sportininkas, yra didelė logika laukti tiek, kiek reikės, kad taptum vėl normalus, tiek biologiškai, tiek psichologiškai“, – kalbėjo daktaras.
Jis siūlo atkreipti dėmesį į NFL žaidėją Dalviną Cooką, kuris 2017 metais taip pat turėjo kryžminių raiščių traumą, o į aikštelę sugrįžo praėjusiais metais.
Per 11 rungtynių jo vidurkis buvo 55,9 jardo per rungtynes, tačiau praėjus dvejiems metams nuo traumos, jis jau sugeba padaryti 132s.,5 jardo per rungtynes.
NBA taip pat gausi pavyzdžių. Zahas LaVine‘as 2017 metų vasarį turėjo ACL traumą bei į aikštelę sugrįžo kitais metais. Per 24 rungtynes jis metė 38,3 procentų taiklumu ir pelnydavo po 16,7 taško.
Praėjusiais metais Čikagoje, praėjus dviem metams po traumos, LaVine‘o vidurkis buvo 23,7 taško (46,7 procentai taiklumo).