Pavyzdžiui, kataraktos operacijos su lęšiuku kaina siekia 400 eurus, apendicito – nuo 850 iki 1 500 eurų, tulžies pūslės akmenų pašalinimas laparoskopu – nuo 1100 iki 2200 eurų.
Tačiau yra ir gerokai brangesnių operacijų. Štai širdies operacijos kaina gali siekti nuo 5 600 iki kone 13 000 eurų, insulto ir kitų galvos smegenų sutrikimų gydymas iki 11 000 eurų, inksto transplantacija ir gydymas atsieina beveik 22 000 eurų, širdies transplantacija – per 125 300 eurų.
Tuo metu gydantis krūties vėžį vien vaistų kaina vienai pacientei per metus gali siekti nuo 22 000 iki beveik 70 000 eurų. Onkohematologinių vaistų kaina vienam ligoniui gali svyruoti nuo 60 000 iki 70 000 eurų per metus. Pernai naujai pradėti kompensuoti vaistai antro tipo cukriniam diabetui gydyti metams vienam žmogui atsieina 400 eurų.
Kitų stacionarinių aktyviojo gydymo paslaugų bazinės kainos stipriai svyruoja priklausomai nuo diagnozės pobūdžio ir jos sudėtingumo.
Stacionarinės asmens sveikatos priežiūros aktyviojo gydymo paslaugos – tai paslaugos, teikiamos pacientams dėl ūmios ligos, lėtinės ligos paūmėjimo ar sužalojimo. Teikiant šias paslaugas reikalingas ištyrimas ir (ar) aktyvus medikamentinis, ir (ar) chirurginis gydymas, kuris negali būti taikomas ambulatorinėmis sąlygomis.
Pateikiamos sumos – vidutinės trukmės gydymo atvejo kaina.
Portalas tv3.lt primena jau rašęs apie tai, kad vasario 5 d. „Sodra“ daugiau nei milijonui šalies gyventojų VLK per „Sodros“ asmenines paskyras išsiuntė kvietimus pasitikrinti, kiek per metus kainavo sveikatos paslaugos ir vaistai iš PSDF.
Tačiau nestigo į šią naujieną reaguojančių kritiškai. Subruzdo medikų bendruomenė atkreipė dėmesį, kad tai labiau panašu į priešrinkiminę viešųjų ryšių akciją, o žmonėms iš tokių ataskaitų nepasidarys aiškiau, kur nukeliauja jų sumokami mokesčiai.
Lietuvos medikų sąjūdžio (LMS) vadovo pavaduotoja, gydytoja Jurgita Sejonienė rėžė tiesiai šviesiai – tokia VLK „akcija“ yra melas ir žmonių dezinformavimas.
„Tai yra visiškai klaidingas, net žalingas dalykas. „Neduokit kyšių gydytojams, nes, pažiūrėkit, kiek daug mes už jūsų gydymą sumokam iš PSDF“. Nepatingėjau, pati šiandien prisijungiau per Elektroninius valdžios vartus. Sužinojau, kad nors aš per metus sumoku kelis tūkstančius PSD, valstybei mano sveikatos priežiūros paslaugos pernai nekainavo nė 80 eurų (skiepus ir kitas, mano manymu, reikalingas paslaugas, kaip ir didelė dalis „normalių“ dirbančių žmonių, nusiperku privačiose įstaigose)“, – rašė ji savo socialinio tinklo paskyroje.