Kaip pranešė savivaldybė, įtarimų, kad lėšos gali būti panaudotos nepagrįstai, kilo po to, kai teisėsauga ėmėsi tirti 2019–2022 metais šios poliklinikos gydytojų išrašytų medicinos pagalbos priemonių skyrimo detales. Nors poliklinikos vadovybės žiniomis teisėsaugos tyrimai dar nebaigti, Klaipėdos teritorinė ligonių kasa, jau prašo grąžinti galimai nepagrįstai panaudotas privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšas.
Gydė nebūtas žaizdas?
Uostamiesčio savivaldybės duomenimis, 14 poliklinikos gydytojų, 2019–2022 metais išrašydami hidrokoloidinius tvarsčius šlapiuojančioms žaizdoms, daugeliu atvejų galimai nesilaikė numatyto reikalavimo, kad tvarsčių dydis turi būti proporcingas žaizdos dydžiui, kai kuriais atvejais pacientai galimai nežinojo, kad jiems išrašomi kompensuojami pleistrai.
Taip pat turima informacijos, jog kai kurie pacientai teigė niekada žaizdų neturėję arba žaizdos sugijo per žymiai trumpesnį laiką nei jiems buvo išrašomi kompensuojami tvarsčiai.
„Pirminė informacija nedaro garbės šioje situacijoje dalyvavusiems medikams ir gresia didžiulėmis neplanuotomis išlaidomis gydymo įstaigai. Poliklinika savivaldybę informavimo, kad neturi galimybių padengti tokių lėšų. Tikimės, kad visos aplinkybės bus nuodugniai išsiaiškintos iki galo ir rastas tinkamiausias sprendimas, kad nebūtų išbalansuoti poliklinikos finansiniai srautai ir užtikrintas sklandus paslaugų teikimo organizavimas“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.
Poliklinikos vadovas pabrėžia, kad įstaiga, kaip juridinis asmuo, nepadarė veiksmų, dėl kurių būtų pagrindas taikyti civilinę atsakomybę ir reikalauti atlyginti galimai padarytą žalą. Klaipėdos teritorinės ligonių kasos prašoma atsisakyti reikalavimo grąžinti lėšas, kol bus baigtas ikiteisminis tyrimas.