Prie Šiaulių miesto kultūros centro važiavo Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos automobiliai, tačiau ne gaisro gesinti, o kone keturias tonas vyriškų, moteriškų ir vaikiškų rūbų, avalynės bei patalynės išvežti į Šiaulių oro uostą. Iš ten kilo lėktuvas „Spartan“ su svarbiu kroviniu nuo karo Gruzijoje nukentėjusiems žmonėms.
Labdarą inicijavo Šiaulių miesto Garbės pilietis, buvęs pirmasis miesto meras Kazimieras Šavinis, kuriam karo veiksmai Gruzijoje priminė 1991 metų metų sausio 13-osios naktį Lietuvos išgyventų įvykių siaubą. Tuo metu jis stovėjo prie miesto vadovo vairo.
„Šiandien nepalyginti tragiškesnius įvykius išgyvena Gruzijos žmonės, kuriems labai reikalingas ne tik mūsų dvasinis palaikymas. Jiems be galo reikalinga ir materialinė parama. Prisidėkime, kiek galime, ir mes“, - šiauliečius ragino K. Šavinis.
Jis kvietė visus gyventojus, miesto įmones, gaminančias ir prekiaujančias aprangos prekėmis, paaukoti naujų ar dėvėtų drabužių, patalynės nukentėjusiems Gruzijos vyrams, moterims ir vaikams. Paramos akcijos organizatorių nesustabdė net atkalbinėjimai, kad reikalingos patalpos, trūks laiko, nes prieš akis daug laisvadienių.
K. Šaviniui nuoširdžiai talkino Šiaulių miesto kultūros centro direktorius Virginijus Stonkus bei Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Šiaulių komiteto darbuotoja Ilona Sungailienė.
Kadangi Kultūros centras palaiko glaudžius ryšius su Gruzijos meno kolektyvais, tai jo vadovas V. Stonkus mielai sutiko užleisti centro patalpas drabužiams sandėliuoti, rūšiuoti ir pakuoti.
Kazimieras Šavinis su žmona Donata buvo maloniai nustebinti geranoriškumo žmonių, aktyviai dalyvavusių paramos akcijoje.
Šiauliečiai nešė aukas į Kultūros centro fojė įrengtą priėmimo punktą. Visą ilgąjį Žolinės savaitgalį dirbo aukojamus drabužius priimantys žmonės. Rūšiuoti rūbus iki vidurnakčio padėjo ir Raudonojo kryžiaus darbuotojai, ir pati K. Šavinio žmona Donata. Paskutinę labdaros priėmimo dieną medike dirbanti D. Šavinienė darbuotojams atnešė gaiviųjų gėrimų atsigaivinti, pakavo vis dar gyventojų nešamus drabužius.
Pasitarimų kambarys per keletą dienų virto sandėliu. Nesuradę patalpų drabužiams krauti pajūryje, juos maišuose į Šiaulius atvežė net palangiškiai. Operatyviai surengti paramos rinkimą ryžosi ir vilniečiai bei marijampoliečiai.
Rūšiuodami rūbus, darbuotojai rado ir širdžiai mielų smulkmenų, pavyzdžiui, tarp rūbų įdėtą prabangių kvepalų buteliuką ar pliušinį žaisliuką, vadinasi, žmonės rūbus dėjo iš širdies. Surinkta daug vaikiškų siūtų ir megztų rūbelių, drabužių suaugusiesiems, avalynės, naujos patalynės. Labdaros atnešė ir Šiaulių verslininkai.
Humanitarinė pagalbos siunta trim ugniagesių gelbėtojų automobiliais buvo nugabenta į Šiaulių oro uostą, o iš ten lėktuvu „Spartan“ išskraidinta į nuo karo nukentėjusią Gruziją. Iš Šiaulių jau išskrido kelios humanitarinės pagalbos siuntos iš Lietuvos.
Jolanta ŠIDLAUSKIENĖ