Gruzijos sostinėje Tbilisyje ir Gruzijos meno meka vadinamoje viloje Garikulos kaime pasibaigė Lietuvos kultūros savaitė Gruzijoje.
Lietuvos Respublikos ambasadorius Gruzijoje Mečys Laurinkus, Garikuloje aplankęs kuriančius gruzinus ir lietuvius, sakė: “Būtent čia dar vos prieš mėnesį skraidė bonbonešiai ir kiemais, kuriuose dabar meną kuria abi tautos, važinėjo tankai. Tačiau po tokio bendrumo ir geranoriškumo, po tokios vienybės ir draugystės per meno kalbą aišku – drauge gruzinai ir lietuviai yra nenugalimi.”
Visą savaitę lietuviai muzikai, tapytojai, poetai ir kino kūrėjai su gruzinais menininkais kūrė bendrus projektus. Tbilisyje veikė dviejų šalių stilizuotų vėliavų paroda, o gyvai projektai buvo kuriami meno dirbtuvėse Garikuloje. Rugsėjo 23 dieną Lietuvos kultūros savaitė Gruzijoje iškilmingai uždaryta sakraliniu abiejų tautų liaudies instrumentų koncertu bei simboliniu septynių laužų akmenyse „Aukurų saulė - Bordžalo“ uždegimu.
Šios kultūros savaitės Gruzijoje idėjos autorės ir iniciatorės, Lietuvos respublikos kultūros atašė Gruzijoje dr. Gabrielės Žaidytės teigimu, Lietuvos kultūros savaitė Gruzijoje buvo plačiai nušviesta, sulaukė didelio žiniasklaidos ir tarptautinės bendruomenės dėmesio. „Daugiau kaip 20 žmonių iš Lietuvos ir Gruzijos susitiko tam, kad visų spalvų – muzikos, šokio, dailės, poezijos ir kino - meno kalba praneštų – negali būti taikos atskirai gruzinui, rusui, osetinui, abchazui ar lietuviui. Taika yra viena ir ji visiems ir visų. Šis Solidarumo ir Laisvės siekis ir buvo šių metų mūsų kultūros savaitės Gruzijoje esmė ir prasmė,“ - pasibaigus menų projektui Garikuloje sakė dr. Gabrielė Žaidytė.
Meno dialoge Gruzijoje dalyvavo lietuviai tapytojai Gintautas Vaičys, Justinas Vaitiekūnas su Karamanu Kutateladze bei Gyviu Nonikašvili, poetai Julius Žėkas su Georgijumi Gabunja, kino režisieriai ir operatoriai Nerijus Gulbinas su Orestu Todua bei Rezo Gogolašvili, džiazo meistrai Gražvygas Kardokas, Mindaugas Ancevičius.su Irakliu Kojava, Šalva Antadze, Davidu Gabunja bei „Kakadu”, taip pat pantomimos šokėja Nikita. Gruzijoje projektą kuravo fondo “Art Caucasus” direktorė, meno kritikė Ketevan Kordizakhija.
Dar šiais metais į Gruzijos žmonėms planuojama pristatyti lietuvių dailininko Šarūno Saukos parodą, teatro režisieriaus Aido Giniočio spektaklius, parodyti šiuolaikinį Lietuvos kiną bei pirmąkart pasaulyje surengti bendrą originalią gintaro ir tradicinės gruzinų emalės juvelyrikos parodą.