Po rugpjūčio karo su Rusija Gruzijoje iškelta itin daug baudžiamųjų bylų kariams, kurie pabėgo iš karo įvykių zonos ar pavėluotai prisistatė į savo dislokacijos vietą. Jungtinio karinių pajėgų štabo vado Vladimiro Čičibajos teigimu, teisiama daugiau kaip 1,7 tūkst. žmonių.
Nuosprendžiai, kaip pranešama, jau paskelbti 70 asmenų. Dalis jų buvo įkalinti už dezertyravimą.
Tiesa, Gruzijos karinis ekspertas Iraklis Sesiašvilis teigia, kad šiuo atveju eiliniai kariai atsako už karinės vadovybės padarytas klaidas. Jo teigimu, reikia kalbėti ne apie dezertyrus, o efektyvaus valdymo trūkumą armijoje.
Karo priežastis tirianti Gruzijos parlamento komisija jau spėjo atkreipti dėmesį tiek į karinės, tiek į civilinės valdžios karo metu padarytas klaidas. Teigiama, kad karinės operacijos nebuvo itin gerai suplanuotos.
Į trūkumus Gruzijos armijoje dėmesį yra atkreipęs ir Pentagonas. Jo dokumente, kuris aprašomas laikraštyje „The New York Times“, skelbiama, kad sprendimus armijos vadovybė itin dažnai priima impulsyviai, o pati vadovybė yra nekvalifikuota, nes dažnai aukšti postai gaunami remiantis ne pasiekimais, o asmeninėmis pažintimis. Tiesa, Pentagonas atkreipia dėmesį ir į tai, kad Mikhailo Saakašvilio valdymo metu armija padarė milžinišką pažangą ir sugebėjo išgyvendinti daugelį ydų, kurias kariuomenė paveldėjo iš sovietinių laikų.