• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį (10.01) posėdžiavusi Seimo valdyba atsisakė skirti lėšų keturių parlamentarų komandiruotei į Baltarusiją, tačiau jie pasiryžę vykti susitikti su demokratinio pasaulio nepripažįstamo parlamento atstovais už savo pinigus.

REKLAMA
REKLAMA

"Viską sumokėsiu savais pinigais, bet važiuosiu. Mes Lietuvai norime gero, o ne sukišti galvas į smėlį kaip stručiai. Pabandysiu ten įrodyti, jog ne lietuviai bijo bendrauti su baltarusiais, o tik saujelė politikų, kurie laižo kažkam užpakalius", - BNS sakė valdybos sprendimu pasipiktinęs vienas iš keturių parlamentarų socialdemokratas Bronius Bradauskas.

REKLAMA

Kartu su juo susitikti su Baltarusijos Nacionalinio susirinkimo Atstovų rūmų nariais spalio 6-8 dieną ketina vykti valdančiosios Socialdemokratinės koalicijos frakcijos nariai Vytautas Einoris, Vydas Baravykas ir Vladimiras Orechovas.

Minėti parlamentarai priklauso parlamentinei Geros kaimynystės ryšių su Baltarusija grupei.

Valdybai buvo pateiktas sprendimo komandiruoti minėtus parlamentarus į Baltarusiją už Seimo lėšas projektas, tačiau jam nebuvo pritarta. Savo ruožtu valdyba neprieštaravo, kad parlamentarai vykų į Baltarusiją už savo lėšas.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš siūlymą siųsti parlamentarus į komandiruotę pasisakė valdybos narys Seimo pirmininko pavaduotojas Gintaras Steponavičius.

"Dabartinis Baltarusijos parlamentas yra išrinktas nedemokratiškai. Tai pripažįsta visos autoritetingos tarptautinės organizacijos. Oficialios delegacijos nuo Seimo suformavimas reikštų, kad mes remiame nedemokratinius režimus ir palaikome su jais oficialius ryšius", - savo poziciją BNS aiškino G. Steponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos Užsienio reikalų ministerija (URM) atsiribojo nuo Seimo narių vizito į Baltarusiją.

"Šis vizitas, jeigu jis tikrai įvyks, yra atskirų Seimo narių iniciatyva. Užsienio reikalų ministerija buvo išdėsčiusi savo nuomonę dėl šios parlamentarų iniciatyvos", - BNS sakė URM Informacijos ir kultūros departamento direktorė Violeta Motulaitė.

REKLAMA

Tačiau ji atsisakė komentuoti URM poziciją dėl minėto vizito.

"Mes laikomės Europos Sąjungos pozicijos dėl riboto susitikimo su Baltarusijos pareigūnų lygio", - pridūrė ji.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas BNS teigė, kad būsimo parlamentarų vizito nereikėtų vertinti kaip "oficialaus pripažinimo".

REKLAMA

Savo ruožtu jis pažymėjo, kad "tam tikrus santykius" su dabartiniu Baltarusijos parlamentu būtina palaikyti, nes su jai gali tekti bendrauti ir ateityje, pasikeitus politinei padėčiai šioje šalyje.

Paskutinis demokratiškai išrinktas Baltarusijos parlamentas - 13-ojo šaukimo Aukščiausioji Taryba (AT) - prezidento Aleksandro Lukašenkos buvo paleista 1996 metų rudenį po referendumo, išplėtusio prezidento galias.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinė bendruomenė nepripažino minėto referendumo ir ilgai vengė bendradarbiauti su vietoj AT įkurto Nacionalinio susirinkimo atstovais. Dėl prezidento A. Lukašenkos vykdomų žmogaus teisių ir demokratijos pažeidimų Europos Taryba 1997 metais įšaldė Baltarusijai suteiktą specialaus svečio statusą ir iki šiol jo neatkūrė.

Seime taip pat veikia ir parlamentinė ryšių su Baltarusijos 13-ojo šaukimo Aukščiausiąja Taryba ir demokratinėmis jėgomis grupė, palaikanti ryšius su Baltarusijos opozicijos atstovais.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų