„Būna įvairiausių iššūkių, bet jie yra įveikiami. Ir nors paauglystėje atrodo, kad tėvai viską daro ne taip, norom nenorom iš jų mokaisi. Jei vyresnieji iš tiesų myli savo darbą, jų vaikams apsispręsti dėl profesijos yra gerokai lengviau. Geras pavyzdys iš tiesų užkrečia“, – įsitikinusios pašnekovės.
Todėl, anot jų, vasario pabaigoje vyksiantis Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos (KIGSA) konkursas šeimoms gali tapti atradimu ne tik jaučiantiems silpnybę visažui ar plaukų puoselėjimui, bet ir norintiems pakeisti savo darbą bei likimą, rašoma pranešime spaudai.
Reikėjo diplomų
Visažistė Aušra Malakauskienė ir jos dukra, kirpėja Indrė Leščinskienė universitetuose yra įgijusios aukštąjį išsilavinimą. Tiesa, abiejų nemažai karjeroje pasiekusių moterų diplomai liudija, jos jos gali dirbti inžinerijos ar ekonomikos srityse.
„Žinoma, turime ir ne vieną su profesija susijusį dokumentą. Bet tai, kas kažkada išmokta ir lyg tiesioginių sąsajų su grožio industrija neturi, iš tiesų labai praverčia tiek darbe, tiek gyvenime. Su dukra abi esame matematikės, o tikslumas, logika, gebėjimas apskaičiuoti sąnaudas ir planuoti veiklą yra mums tarsi dovana dirbant savarankiškai“, – įsitikinusi A. Malakauskienė.
Kaunietės mama, buvusi gydytoja, jaunystėje taip pat svajojo dirbti grožio srityje. Tačiau su tuo A. Malakauskienės seneliai nesutiko, todėl moteriai teko studijuoti mediciną.
„Tėvų pasipriešinimo sulaukusi mano mama taip pat prieštaravo mano pomėgiui. Baigiau aukštąją mokyklą ir dešimt metų dirbau inžinerijos sferoje. Tuomet pradėjau lauktis, gimė vaikelis, o per tą laiką įmonė mažino etatus. Į darbą nebegrįžau“, – pasakoja A. Malakauskienė.
Iš pradžių ji dirbo kosmetologe, bet jos kitą talentą greitai įvertino įvairių televizijos bei nestandartinių projektų sumanytojai, todėl daugiau nei dešimtmetį visažo specialistė laidose, šou ar koncertuose rūpinosi ir ne vieno žymaus žmogaus makiažu.
A.Malakauskienė su šypsena prisiminė, kokia buvo jos reakcija sužinojus, kad dukra rinksis darbą grožio srityje.
„Aš, kaip ir mano mama ar močiutė, paprašiau Indrės baigti mokslus. Ji yra įgijusi ekonomikos bakalauro ir audito magistro diplomą. Tačiau šių darbų nė vieną dieną nedirbo“, – sako pašnekovė.
Žinias, reikalingas visažistei ir kirpėjai, Indrė perėmė ne tik iš mamos, bet ir iš profesinės mokyklos specialistų.
„Vaikai mokosi stebėdami, padėdami daryti lengvesnius darbus, bet „oficialiai“ tėvų patarimams jie priešinasi“, – kalba A. Malakauskienė.
Domisi ir sūnus
Apie tai pasakoja ir kita pašnekovė Lidija Ivanovė. Jos mama Liubovė buvo tikra vyrų kirpimo meistrė, dalyvavusi įvairiuose konkursuose, grožio paslapčių mokiusi ir kitus.
Šeimai stingant lėšų, Liubovė pagalbinius darbus atlikti pavesdavo dukrai.
„Sakiau mamai, kad kirpėja nebūsiu, nes nenoriu jos vargo. Bet rezultatas yra priešingas – ir dirbu, ir mėgstu tai, ką veikiu“, – su šypsena kalba dabar Elektrėnuose įsikūrusi moteris.
Ji iki šiol prisimena savo pirmąjį klientą, sutikusį tapti jaunos merginos įgūdžių lavinimo objektu.
„Šis bičiulis tebėra mano klientas. Kartais smagiai pasijuokiame iš senų istorijų“, – sako L. Ivanovė.
Daug patarimų ji sulaukdavo iš mamos, bet kažkada jų klausyti visai nenorėjo. Būtent todėl kirpėjos amato Lidija mokėsi profesinėje mokykloje.
„Mokytojai manęs nespaudė ir patikėdavo daug svarbių darbų. Matė, kad turiu gerus pagrindus. Dabar suprantu, kokios vertingos buvo mamos įžvalgos, o juk tam ilgą laiką priešinausi“, – prisimena pašnekovė.
Vyrų kirpimais domisi ir jos sūnus. Jaunosios kartos atstovas jau supranta, kad socialinių tinklų pagalba šiais laikais daug greičiau gali susirasti klientų.
„Jis kuria įspūdį, jog mano veikla nėra itin įdomi, bet pastebiu, kai pats mėgina kartoti kiekvieną veiksmą ir nedemonstratyviai viską stebi“, – momentais iš santykių su sūnumi dalinasi L. Ivanovė.
Įkvėpė mama
Konkurse „Mis Kaunas“ elegantiškiausios merginos titulą laimėjusi tuometinės Lietuvos sportinių šokių rinktinės narė Gabrielė Sabaliauskaitė prieš daugiau nei penkis metus ėmėsi dar vienos veiklos – įkūrė vizažo saloną „Gabrielė make up studio“.
2016 m. Gabrielė Sabaliauskaitė tapo diplomuota vizažo specialiste. Kiek užtruko, kol ji nusprendė, kur įrengti erdvę, kurioje bus rūpinamasi ne tik dailiosios lyties atstovių grožiu, bet joms bus rengiami ir seminarai, ir mokymai. Įsikurti grožio salone „Geltonoji akacija“ Gabrielei pasiūlė jos mama, plaukų stilistė Virginija Sabaliauskienė.
„Mama mane taip pat įkalbėjo rinktis ne medicinos, o grožio specialistės studijas. Mums abiem patinka džiuginti žmones ir matyti jų švytinčius veidus“, – patikino tituluota gražuolė.
Vizažu Gabrielė Sabaliauskaitė susižavėjo seniai. Nuo pirmos klasės sportinius šokius šokanti mergina paauglystėje suprato pudra, akių šešėliais, ružu ir tušu privalanti išmokti naudotis pati.
„Beveik kiekvieną savaitgalį vykdavo varžybos, todėl šokėjos pačios privalo išmokti pasidaryti makiažą. Vėliau tai, ką patyriau, tapo mano žinių bagažu“, – sakė tituluota kaunietė.
Ji sakė esanti dėkinga mamai už pagalbą renkantis gyvenimo kelią.
Šeimas kviečia į konkursą
KIGSA prezidento Jolanta Mačiulienė sakė, jog gražūs grožio srities meistrų šeimų pavyzdžiai įkvėpė naują socialinį projektą – konkursą „Kūrybiškiausia šeima“, į kurį jau galima registruotis. Pagrindinis jo renginys numatytas Kaune, parodoje „Expo Beauty 2023“ vasario 26 dieną.
„Asociacija siūlo mūsų šalies šeimoms – talentingiems ir gabiems vaikams bei jų tėveliams, išbandyti jėgas naujame konkurse. Užduotys bus susijusios su grožio kūrimu. Dalyvių sukurtą ir pademonstruotą rezultatą vertins komisija, sudaryta iš įvairių sričių profesionalų“, – sako J. Mačiulienė.
Šia nauja iniciatyva KIGSA nori rasti talentus šeimose ir paskatinti juos rinktis grožio profesiją, o gal keisti jau turimą.
Konkurso tema – „Pavasario žiedai“. Pirma užduotis bus renginio metu sukurti šukuoseną modeliukui. Antra užduotis – makiažo išpildymas. Leidžiama visiems konkurso dalyviams susikurti temai išpildyti reikalingus aksesuarus, aprangas.
„Registruotis gali visi šeimos nariai, kurie ne tik nori save išmėginti, bet ir smagiai praleisti laiką“, – sako J. Mačiulienė ir priduria, jog daugiau informacijos apie konkursą pateikiama asociacijos puslapyje.
KIGSA organizacija per keturiolika savo darbo ir veiklos metų padėjo atsiskleisti ne vienam Lietuvos, Europos ir pasaulio prizininkui – daugeliui žinomų savo profesijos srityje kirpėjų, vizažo, antakių dizaino ar manikiūro meistrų.
„Ne veltui sakoma, kad grožis išgelbės pasaulį. Tokiu gražiu šūkiu pasitinkame naujų idėjų įgyvendinimą ir netrukus pasimatysime Kaune“, – kviečia J. Mačiulienė.