Vienintelis Baltijos šalyse dokumentinių filmų festivalis žmogaus teisių tema „Ad Hoc: nepatogus kinas“ Lietuvoje bus surengtas antrą kartą.
Pernai Vilniuje startavusio festivalio organizatorių teigimu, šiemet filmų jame bus beveik dvigubai daugiau nei pernai – per 50.
Festivalyje išskiriamos penkios temos: demokratija, nepažinti kaimynai, „kitu kampu“, straipsnis Nr. 2 (turint galvoje Žmogaus teisių deklaracijos straipsnį), veidai. Taip pat bus rodoma trumpametražių filmų programa.
„Mes norime aprėpti kuo daugiau žmogaus teisių problemų ir šiemet programoje išskyrėme 5 temas. Viena jų skirta būtent nediskriminavimo ir įvairovės idėjomis, nes Lietuva pastaruoju metu garsėja kaip nepakanti šalis ir mes norime į tai atkreipti dėmesį“, – teigė „Ad Hoc: nepatogus kinas“ organizatorius Gediminas Andriukaitis.
Programoje bus rodomi filmai, pelnę prestižiškiausius kino apdovanojimus: „Durakovo - kvailių kaimas“, laimėjęs apdovanojimą už režisūrą Sandanso festivalyje bei „Taksi į tamsą“, šiemet apdovanotas „Oskaru“ kaip geriausias dokumentinis filmas.
„Žiūrėjome, kad tai nebūtų vien tiriamosios žurnalistikos ir publicistikos filmai, kad tai būtų filmai, turintys rimtą meninį pripažinimą“, – kalbėjo G. Andriukaitis.
„Turime ir debiutuojančių režisierių darbų. Vienas jų – filmas „Kai aš verkiu, mano širdis plaka“. Kam patiko „Leningrado stoties vaikai“ – patiks. Taip pat programoje esame išskyrę atskirą temą kaimyninių šalių kontekstams. Bus estų filmas „Alioša“ apie bronzinį kareivį ir kilusias aistras dėl jo nuvertimo“, – pridūrė jis.
Festivalis „Ad Hoc: nepatogus kinas“ organizuojamas drauge su tarptautiniu „Watch Dogs“ žmogaus teisių kino festivaliu Lenkijoje.
Spalio 23-ąją prasidėsiantis Vilniuje, festivalis lapkritį persikels į Kauną ir Klaipėdą. Visi festivalio kino seansai – nemokami.
Margarita Alper