Nors grindinio šildymo sistema iš pažiūros yra paprasta, tačiau ją įrengiant pasitaiko įvairių klaidų ir apie šį šildymą sklando įvairiausių mitų, kuriuos išsklaidyti padės kompanijos Uponor atstovas Artūras Laukys.
Nuo ko reikėtų pradėti norint įsirengti grindinio šildymo sistemą ?
Kiekvienos įrangos montavimas turėtų prasidėti nuo projekto. Grindų šildymo sistema – ne išimtis. Tad pirmiausia reikia turėti pastato planą su šildomų patalpų plotais. Turi būti aiški kiekvienos patalpos paskirtis, kokią grindų dangą planuojama pakloti. Taip pat reikia žinoti, kokios yra pastato sienų, langų, grindų ir stogo konstrukcijos, koks fasadas, kokie yra visų matmenys. Verta atkreipti dėmesį ir į planuojamą šilumos šaltinį, ventiliacijos sistemą, pastato vietą ir orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu.
Kas gali atsitikti jei sistema paklojama be projekto?
Pirmiausia, nežinant nuostolių sudėtinga bus parinkti reikiamus atstumus tarp vamzdžių, magistralių diametrus, subalansuoti sistemą, parinkti cirkuliacijos siurblį. Jeigu įranga bus parinkta ir sumontuota netinkamai, netolygiai šils grindys, patalpose nebus galima pasiekti norimų temperatūrų. Dėl to grindys bus perkaitinamos, viršys leidžiamas normas.
Kokios dažniausiai pasitaiko grindinio šildymo įrengimo klaidos ir ar jas lengva ištaisyti ?
Reikia pripažinti, kad ne visi montuotojais save vadinantys meistrai gilinasi į grindų šildymo sistemos įrengimo subtilybes. Padaroma klaidų, kartais sunkiai pataisomų arba visai nepataisomų. Viena tokių klaidų – netinkamai paruošiamas pagrindas, paklojamas per mažas šilumos izoliacijos sluoksnis. Dar viena dažnai daroma klaida – blogai įrengiamos kraštinės ir temperatūrinės kompensavimo juostos. Nepaskaičiuojamas vamzdžių atstumas nuo konstrukcijų, atstumai tarp vamzdžių nustatomi iš akies. Galiausiai, vamzdžiai netinkamai pritvirtinami, pasitaiko vertikalūs ir horizontalūs nukrypimai.
Tarp dažnai pasitaikančių klaidų – nefiksuojami realūs kontūrų ilgiai, nebalansuojami kontūrai. Reikia atkreipti dėmesį, kad būtini hidrauliniai bandymai dėl sistemos sandarumo, juos reikia protokoluoti. Tik tuomet galima lieti skiedinius. Užliejami skiediniai turi būti tinkami, būtina laikytis atitinkamų jų liejimo procedūrų.
Kokius tenka išgirsti mitus apie grindinį šildymą ?
Grindų šildymo sistemos Lietuvoje pradėtos naudoti ne taip seniai. Kaip ir kiekviena progresyvi naujovė, grindų šildymo sistema iš pradžių buvo sutikta kiek įtariai. Dažniausiai pasitaiko šie mitai: