Leidinys remiasi analitiko Jurijaus Barmino „Twitter“ žinute-pastebėjimu. Savo pranešime J. Barminas pavadino valdžios institucijos publikuotas nuotraukas iš karinės bazės „dar vienu Gynybos ministerijos „netikėtu nutekinimu“.
Leidinys pažymi, kad S-400 atsiradimas Latakijoje sudarytų potencialų pavojų regione skraidantiems lėktuvams, įskaitant Didžiosios Britanijos karinę bazę Kipre. Maža to, S-400 veikimo spindulys apima ir Izraelio ar Turkijos oro erdvę, taip pat didžiąją Sirijos dalį.
Rusijos gynybos ministerija skelbia, kad zenitiniai raketų kompleksai S-400 yra skirti numušti visų šiuolaikinių ir dar kuriamų oro-kosmoso puolamųjų objektų. Kiekvienas kompleksas geba iki 400 kilometrų atstumu vienu metu apšaudyti iki 36 taikinių paleidžiant iki 72 raketų.
Anksčiau „Interfaks“ šaltinis diplomatinėje-karinėje sferoje pranešė, kad Rusija į Siriją perkėlė priešlėktuvinius kompleksus „Pancyr“ ir „Buk“, tariamai Latakijos karinės oro bazės apsaugai nuo teroristų, neturinčių nė vieno lėktuvo. Pašnekovas tikino, kad atsivežta technika leidžia užtikrinti bazės gynyba ne tik nuo oro išpuolių, tačiau ir nuo raketų apšaudymo.
Rusija pradėjo karo veiksmus Sirijoje, Kremliaus versija – prieš „Islamo valstybės“ teroristus, rugsėjo 30-ąją.
Apie rusų zenitinius raketų kompleksus Sirijoje dar spalį prabilo NATO pajėgų vadas Europoje Philipas Breedlove'as. Jis sistemų „žemė-oras“ atsiradimą Sirijoje pavadinimo grėsme NATO šalių pajėgoms ir išsakė pagrįstą abejonę, kad jos galėtų būti skirtos kovai su teroristais.
„Sirijos oro uostuose mes matome kelias naujausias priešlėktuvinės gynybos sistemas, kurios nėra skirtos kovai su „Islamo valstybe“. Aš nemačiau pas „Islamo valstybę“ jokių lėktuvų, kuriems reiktų SA-15 ir SA-22“, – tuomet kalbėjo P. Breedlove'as.