Tinkamo greičio pasirinkimas – ko gero, pats svarbiausias rodiklis norint pasiekti atitinkamą saugumą kiekvienos kelionės metu. Vairavimo ekspertės, instruktorės Marijos Ulevičienės teigimu, greičio pasirinkimas yra tiesiogiai proporcingas žmogaus išsilavinimui ir intelekto lygiui.
„Greičio viršijimas tėra vienas iš absurdiškiausių būdų pasigirti prieš kitus. Kuo didesnis žmogaus intelektas, tuo atitinkamai mažesnis ir tinkamesnis greitis”, - sakė M. Ulevičienė
Patyrusi vairuotoja taip pat akcentuoja dažnai juntamą jaunųjų vairuotojų „perdegimą”. Jos teigimu, vos gavus vairuotojo pažymėjimą neretai jėgos ir pasitikėjimas savimi yra pervertinamas.
„Žmogui vos gavus teises greitis yra itin didelė problema, nes vairutojui trūksta patirties situacijų vertinime. Vėliau prie to priprantama ir, jei žmogus protingas, greičio veltui neviršija. Dažnai jėgas pervertina ir patyrę vairuotojai, tačiau įvertinti visus galimus pavojus vienareikšmiškai privaloma”, - tęsė vairavimo ekspertė.
Pašnekovė trumpalaikį leistino greičio viršijimą pateisina tik tuomet, kai atitinkami veiksmai turi reikšmės kitų eismo dalyvių saugumui ir paties eismo sklandumui, pavyzdžiui, tinkamai įsibėgėjant iš greitėjimo juostos.
Vairavimo eksperto, instruktoriaus Artūro Pakėno teigimu, greičio viršijimas mažų mažiausiai yra asocialumas – nenoras paisyti bendruomenės taisyklių.
„Visų pirma, tai yra taisyklių nepaisymas, todėl jokių pateisinimų čia nematau. Vadinčiau tai ne kvailumu, o asocialumu – nenoru vykdyti bendrų susitarimų ir nustatytų taisyklių”, - dėstė A. Pakėnas.
Ekspertai primena, kad spustelėti akseleratoriaus pedalą „daug proto” nereikia, tačiau suvaldyti įsibėgėjusį automobilį geba toli gražu ne kiekvienas. Todėl kiekvienos kelionės metu vertėtų nepervertinti savo jėgų ir laikytis nuostatų, priimtų Kelių eismo taisyklėse.