Pareigūnai sako, kad pasitaiko atvejų, kai vairuotojai, greičiausiai iš keršto gadina jų nusižengimus užfiksavusius greičio matuoklius. Prieš kelerius metus trys jaunuoliai vieną bandė susprogdinti. O jei taip daroma su viltimi, kad pavyks išvengti baudos už greičio viršijimą – be reikalo. Informacija apie pažeidimą iš karto nukeliauja į duomenų bazę.
Sekmadienį per pietus kelyje Kaunas-Prienai-Alytus buvo pastebėta, kad kažkam užkliuvo viena vidutinio greičio matuoklio dalis – laikančiąją konstrukciją kažkas nupjovė, o įrangą – sugadino.
„Policijos pareigūnai gavo pranešimą iš pravažiuojančio vyriškio, kad jis griovyje mato nupjautą stulpą su greičio matavimo įrenginiu“, – komentuoja Alytaus VPK atstovė Kristina Janulevičienė.
Chuliganai arba chuliganas greičiausiai darbavosi naktį. Policija ieško, kas nupjovė radarą. Greičio matuoklis priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Apžiūrėti sugadinto prietaiso atvažiavę specialistai sako: laimė, kad bepjaudami nepažeidė laidų – galėjo elektra mirtinai užmušti.
Pyktį ant greičio matuoklių greičiausiai laiko ne vienas vairuotojas, kasmet nubaudžiama dešimtys tūkstančių, tačiau kerštauti ryžtasi nedažnas. Paskutinį kartą stacionarus radaras buvo apgadintas prieš kelerius metus prie Mažeikių. Du studentai ir moksleivis bandė jį susprogdinti. O prieš porą mėnesių buvo net užpultas policijos darbuotojas, kuris kelyje statė vadinamąjį trikojį.
„Buvo užpultas asmuo, kuris buvo pastatęs vadinamąjį trikojį greičio matuoklį. Tiesiog iš miško išbėgo asmenys, sužalojo tą darbuotoją, kuris statė tą matuoklį ir bandė apgadinti greičio matuoklį“, – kalba policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
Gyventojai nesupranta tokio elgesio:
„Matyt, kažkas gerai baudų gavo ir už tai supyko. Greičio matuokliai netrukdo.“
„Kam to reikia? Tik blogiau pats sau pasidarė. Aš taip gyvenime nedaryčiau.“
Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai sako: nei sprogdinimas, nei kiti radarų gadinimo būdai nepadės išvengti baudos už greičio viršijimą. Tad geriau palikti matuoklius ramybėje ir važinėti saugiu greičiu – taip mažiau problemų.
„Duomenys, kurie yra užfiksuojami įrenginyje, yra iš karto išsiunčiami į mūsų serverius. Tai informacijos pačiame įrenginyje nėra. Tai jo išjungimas arba kažkoks veiklos sustabdymas užfiksuotiems duomenims įtakos neturi“, – aiškina LAKD atstovas Laurynas Ivinskis.
Bėdų, asmuo ar asmenys, kurie sugadino radarą prie Alytaus, turės sočiai. Gresia baudžiamoji atsakomybė laisvės atėmimas iki penkerių metų. Be to, teks atlyginti žalą – mažiausiai 20 000 eurų.